Trener Eddiego Alvareza przyznał się do błędnej instrukcji w walce z Poirierem

31 Lipiec 2018
0
Trener Eddiego Alvareza przyznał się do błędnej instrukcji w walce z Poirierem
foto.: ufc.com

Jeden błąd bywa początkiem efektu kuli śnieżnej, która szybko może doprowadzić do odwrócenia ról w walce MMA i taka sytuacja miała miejsce w sobotnim Eddie Alvarez vs Dustin Poirier, gdy trener Alvareza pokazał mu gest uderzenia łokciem z godziny 12 na godzinę 6. Zgodnie z zasadami, taka technika bez względu na partię ciała, jest niedozwolona i sędzia główny nie miał wyjścia jak pozbawić Eddiego dominującej pozycji. Fakt ten wykorzystał Poirier, który szybko trafił i pociągnął zwycięską serię zaledwie kilkanaście sekund później. Ujawniony po pojedynku wycinek w którym trener Mark Henry wydaje błędną instrukcję, wywołał lawinę krytyki w jego stronę. W programie The Ariel Helwani’s Show, winowajca całkowicie przyznał się do zarzucanych mu czynów:

Eddie zdecydowanie zrobił to co widział, że ja robiłem. To na pewno moja wina. Nie miałem jednak na myśli żadnych tanich zagrań. Nie jestem głupi, robię to od dawna i wiem, że nie wolno uderzać łokciem z góry na dół w ten sposób. Z setek pojedynków, które mam na koncie z zawodnikami, za każdym razem powtarzają nam, że nie wolno tak uderzać łokciem.

Miałem mnóstwo pojedynków, które sędziował Mark Goddard i jeżeli byłby w klatce ponownie, miałbym 100% wiary w niego. To świetny sędzia.

Eddie Alvarez był na dobrej drodze, by zrzucić z siebie piętno przegranej z Conorem McGregorem w 2016, która jak niedawno przyznał, mocno zapisała się w jego psychice. Efektowne zwycięstwo z Justinem Gaethje w grudniu 2017, przywróciło mu wiarę w siebie, a potencjalna wygrana z Poirierem, miała go pchnąć w kierunku mistrza wagi lekkiej. Niestety nie tym razem, choć wciąż jest przed nim kilka ekscytujących pojedynków, które mogą się okazać hitami.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o