UFC 226: Max Holloway hospitalizowany z objawami wstrząśnienia, walka z Ortegą odwołana

05 lipiec 2018
1
UFC 226: Max Holloway hospitalizowany z objawami wstrząśnienia, walka z Ortegą odwołana
foto.: mmafighting.com

Coroczny międzynarodowy Fight Week najwyraźniej obarczony jest sporą dawką pecha, bo po raz czwarty z rzędu wypadła jedna z ważniejszych walk na karcie. W tym przypadku poległ Max Holloway przed wielce oczekiwanym starciem z niepokonanym Brianem Ortegą. Team zawodnika z Hawajów, przekazał oficjalny komunikat za pośrednictwem ESPN i jak widać, nie chodzi o problemy ze zbijaniem wagi:

Drużyna Maxa i pracownicy UFC zauważyli, że Max nie zachowywał się normalnie od ostatniego tygodnia. To stało się oczywiste dla wielu osób, które oglądały jego wywiady i publiczne wystąpienia w ciągu ostatnich kilku dni.

Holloway okazywał symptomy wstrząśnienia zanim w ogóle zaczął zbijać wagę i w poniedziałek trafił na Izbę Przyjęć, gdzie został na noc. Wstępne skany były OK i wyszedł ze szpitala we wtorek rano, ale symptomy wciąż były obecne.

Max walczył ze swoim teamem, aby walka wciąż pozostała na karcie. W jego zachowaniu widać było poprawę dzień później, ale wciąż wykazywał oczywiste symptomy. Po otwartym treningu miał załamanie i bardzo ciężko było go dobudzić. Gdy już się udało, miał zaburzone widzenie i mowę.

Póki co wrócił na Izbę Przyjęć w celu dalszych badań.

Liczne źródła Combate.com potwierdzają dalej, że Ortega ostatecznie nie podejmie się zastępstwa na ostatnią chwilę, a kilka propozycji padło, i zwyczajnie  poczeka na Holloway’a, gdy ten wyzdrowieje i będzie w pełni zdrowy.

UPDATE: Informację potwierdził również sam Brian Ortega.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomaso
Tomaso
4 lat temu

No cóż, szkoda walki, ale zdrowie najważniejsze.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x