UFC 228: Mistrzowskie Woodley vs Till w walce wieczoru gali w Dallas

25 Lipiec 2018
0
UFC 228: Mistrzowskie Woodley vs Till w walce wieczoru gali w Dallas

Chwilę trwało zanim Tyron Woodley (18-3-1) przestał opierać się nowemu wyzwaniu w postaci Darrena Tilla (17-0-1), zastępującemu tymczasowego mistrza Colby’ego Covingtona, podczas gdy ten przeszedł kilka dni temu operację na problemy z nosem.

Tym samym, niepokonany Brytyjczyk udowodnił, że dobrze dobrane zwycięstwo nad kimś tak cenionym jak Donald Cerrone, może szybko podnieść akcje każdego, kto stanie do wyścigu po najwyższe trofeum. Darren stoczył w sumie sześć walk w UFC, z czego dwa ostatnie: ze wspomnianym „Kowbojem” i Stephenem Thompsonem, które zaprowadziły go na sam szczyt. Nie zabrakło oczywiście nutki nieszczęścia Covingtona, które zadziałało z kolei na korzyść Tilla. Przy okazji Dana White pokazał po raz kolejny jak mało znaczą tymczasowe pasy, bo oficjalnie pozbawił Colby’ego ciężko wywalczonego z RDA odznaczenia.

Dla 36-letniego Woodley’a, który kurczowo trzyma się pasa, będzie to pierwszy raz w oktagonie od lipca zeszłego roku, gdzie pokonał Demiana Maię po jednym z najmniej ekscytujących pojedynków w historii. Od tamtego czasu mistrz pauzuje z powodu operacji barku i co rusz słychać było o nim wyłącznie przy okazji jakiś słownych przepychanek z pozostałymi zawodnikami w wadze półśredniej. „The Chosem One” cały czas szuka swojej kasowej szansy, co rusz zrzucając niepowodzenia na „rasistowskie” ruchy ze strony fanów, organizacji, tudzież innych kolegów z dywizji. Wyjątkowo nielubiany czempion, który tak naprawdę posiada wiele talentów oprócz fighterskiego. My jednak skupimy się na tym najważniejszym i czekamy na 8 września.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o