UFC FN 134: Zmotywowany Stefan Struve, ma plan jak odprawić Tyburę przed czasem

12 Lipiec 2018
0
UFC FN 134: Zmotywowany Stefan Struve, ma plan jak odprawić Tyburę przed czasem
foto.: ufc.com

Do 22 lipca pozostało zaledwie 10 dni, a więc jesteśmy na ostatniej prostej przed rozpoczęciem Fight Weeku do gali w Hamburgu, gdzie zawalczy m. in. Marcin Tybura. Zgodnie z przewidywaniami polskiego fightera, które opublikujemy niebawem, najwyraźniej jego rywal Stefan Struve przyjedzie do Niemiec z potężną dawką motywacji, popartą solidnym obozem przygotowawczym:

To były najlepsze przygotowania jakie miałem do tej pory. Często byłem kontuzjowany, ale teraz wszystko poszło świetnie. Nie mogę się doczekać powrotu, zwłaszcza że mam w Niemczech sporo fanów i tylko 5 godzin jazdy samochodem. Musze tylko utrzymać moje samopoczucie do niedzieli.

W rozmowie z dziennikarzem Jamesem Lynchem, Struve opisał w czym tkwi sukces do przełamania ataków, a później defensywy Polaka:

To dobry fighter. Nigdy nie oglądałem zbyt wielu pojedynków w jego wykonaniu i myślałem, że jest raczej grapplerem. Bardzo dobrze radzi sobie gdy jest na górze i na dole, ma świetne obalenia. Teraz okazuje się, że jest bardziej strikerem. Mam jednak wszystkie narzędzia, żeby go przyćmić i taki mam plan. Utrzymać dystans, rozebrać go kawałek po kawałku, powstrzymać jego próby sprowadzenia, a jeżeli pojawi się okazja po mojej stronie to obalić go.

Dalej, Holender był jeszcze bardziej skrupulatny w szczegółach z których jasno wynika, iż Stefan chce wyjechać z Hamburga ze zwycięstwem przed czasem:

Jestem przekonany, że będzie chciał wywrzeć presję od samego początku i będzie chciał przyciskać mnie do siatki. Ja bym tak zrobił na jego miejscu. Ja będę tego unikał, powstrzymam obalenia, pozwolę żeby mój prosty i low kicki poszły w ruch. Zniszczę jego nogi kopnięciami, a to będzie oznaczało dla niego „Dobranoc”.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o