UFC on FOX 30: Joanna Jędrzejczyk jednogłośnie pokonała Tecię Torres w Calgary

29 Lipiec 2018
0
UFC on FOX 30: Joanna Jędrzejczyk jednogłośnie pokonała Tecię Torres w Calgary
foto.: ufc.com

Udany powrót byłej mistrzyni Joanny Jędrzejczyk, która zapewniła fanom w Calgary nie lada show. Po trzech rundach Polka bez problemu wywalczyła jednogłośne zwycięstwo nad Tecią Torres, wykorzystując swoje 5 cali wzrostu i tyle samo w zasięgu.

Runda 1.

Tecia zaczęła low kickiem. Joanna wykorzystuje zasięg i dyktuje dystans. JJ skróciła dystans, żeby trafić z klinczu, Amerykanka docisnęła ją do klatki. Jędrzejczyk atakuje kolanami  na korpus i obróciła Torres plecami do klatki, ta za chwilę odzyskuje pozycję. Joanna wciąż szuka miejsca dla kolan i zdobywa kolejne trafienia, wzrost pomaga jej w zadaniu, by ponownie obrócić Torres plecami. O dziwo Polka wdaje się w grapplerską wymianę pod klatkę inie rozrywa akcji, gdy ma na to okazję. Polka wygrywa pozycję głową i kontroluje sytuację.

Runda 2.

Panie wymieniły się niskimi „przyjemnościami” na udo. Tecia trafiła pomiędzy ciosami Polki, która teraz szuka również wysokich kopnięć. Torres szuka trafienia, ale raczej przesyła ciosami powietrze. Amerykanka weszła w klincz pod ciosami Joanny. Po dłuższym „przytulaniu” z którego nic nie wynikało, Jędrzejczyk przerwała akcję i kontynuuje ataki. Torres zakończyła rundę mocnymi ciosami, na które Joanna chętnie odpowiedziała i nadziała się na prawą, lewą i prawą. Dobra końcówka dla Teci.

Runda 3.

Joanna trzyma Torres na dystans i trafia prawą na korpus, poprawia wewnętrznym low kickiem. Statystyki potwierdzają dwukrotną przewagę ciosów na korzyść JJ. Polka dwukrotnie trafia prawą, tłum reaguje entuzjazmem. Kolano na korpus Torres. Tecia delikatnie kuleje po kolejnych low kickach, jak słusznie zauważają komentatorzy i Amerykanka skróciła dystans. Polka rozerwała klincz i atakuje serią, z której wychodzi lepiej. Torres idzie po obalenie, ale JJ rewelacyjnie wyszła z akcji przerzucając nogę nad rywalką. Zapasy wyraźnie poprawione. Asia jeszcze zdążyła zaznaczyć przewagę.

Sędziowie byli jednogłośni, przyznając 30-27, 30-27, 30-27 dla Joanna Jędrzejczyk.

Podziel się ze znajomymi
  • 114
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o