Yoel Romero przejdzie do półciężkiej. Manager chce walki z Cormierem

11 Lipiec 2018
0
Yoel Romero przejdzie do półciężkiej. Manager chce walki z Cormierem
foto.: ufc.com

Zmiana kategorii wagowej z reguły nie odwraca kariery o 180 stopni z małymi wyjątkami, ale najwyraźniej i tak warto próbować. Z tego założenia wyszedł Yoel Romero, który wg managera przejdzie do półciężkiej i to nie koniec rewelacji:

Rozmawiamy z UFC o kategorii 205 funtów. Zaproponowali nam Gustafssona i zaakceptowaliśmy to. Alex potrzebował jednak walczyć w sierpniu, a Yoel chce walczyć nieco później, bo musi przejść operację złamanej kości oczodołu.

Podczas gdy trwa batalia o pozycję pretendenta w dywizji półciężkiej, Pan Malki Kawa oznajmił na łamach Ariel Helwani’s MMA Show, że Kubańczyk z miejsca chciałby przetestować podwójnego mistrza:

Przyjrzałem się jego rekordowi i temu kogo pobił. Nie wiem jak UFC i fani to czują, odkąd Dana szuka wielkich pojedynków, ale Yoel pokonał pięciu mistrzów. Trzech UFC i dwóch Strikeforce. W oktagonie jest potworem. Jest jednym z najlepszych fighterów UFC bez pasa. On nie ma żadnej walki na horyzoncie, a Cormier też chce bronić pasa. Być może pozwolą nam stoczyć wspólny pojedynek.

Zestawienie rzeczywiście warte uwagi, ale scenariusz walki o pas chwilę po przegranej? Nie wspominając o wyznaczonej dacie marzec 2019, po której DC planuje przejść na emeryturę, biorąc pod uwagę złamaną kostkę dłoni po pojedynku z Miocicem i konkretną listę nazwisk, które Daniel wyznaczył sobie jako potencjalne wyzwania. Ciężkie, ale nie niemożliwe w szalonym świecie MMA.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o