Chael Sonnen: Jędrzejczyk może być najlepszą zawodniczką MMA, mimo porażki z Namajunas

06 Sierpień 2018
2
Chael Sonnen: Jędrzejczyk może być najlepszą zawodniczką MMA, mimo porażki z Namajunas
foto.: ufc.com

„Amerykański gangster” dostał drugich skrzydeł, odkąd zasiadł przed internetowym mikronem, poruszając co rusz gorące tematy ze sceny mieszanych sportów walki. Tym razem padło na Joannę Jędrzejczyk, która mimo dwóch dotkliwych porażek z Rose Namajunas, prowadzi aktywną kampanię na rzecz trzeciej walki. Mimo wpadki, Sonnen wciąż typuje Polkę na najlepszą lub jedną z dwóch najlepiej walczących kobiet w historii tego sportu:

Jeżeli nie ona jest najlepsza, to jestem otwarty, że to mogłaby być Cyborg. Tak właśnie o niej myślę. Jednocześnie nie wyobrażam sobie, żeby istniał scenariusz w którym Joanna pokona Rose. Jakim cudem więc stawiam ją przed Namajunas? To jest kwestia matchmakingu. W sytuacji gdyby Rose niebawem przegrała z kimś innym, to idę o zakład że Joanna pokonałaby tę osobę. Wierzę, że JJ może pokonać każdego z top 10, ale nie sądzę żeby Rose była w stanie tego dokonać. W tym sporcie wiele zależy od tego kto z kim walczy i kiedy.

Uparte dążenie do swego, wzbudza rosnący sprzeciw fanów, a wg Sonnena można by wybrać inną drogę… mniej pod wiatr:

Czy Jędrzejczyk powinna zostać w swojej kategorii, żeby spróbować pokonać Rose? Uważam, że nie. Oglądałbym co prawda ich walkę po raz trzeci, ale nie byłbym już nią tak samo zainteresowany. Nie mam z tym problemu, gdyby JJ zmieniła wagę, a nic nie robi tak szybkiego efektu jak zmiana kategorii wagowej. OK, wchodzisz do nowej dywizji bez wygranej, ale jednocześnie bez przegranej. Publiczność też da ci możliwość świeżego startu.

Jeżeli przypatrzyć się sposobowi w jaki olsztynianka rozgrywa wszystko w mediach, jednocześnie widać absolutny brak reakcji obecnej mistrzyni, choć jej obóz dał się niedawno lekko sprowokować, a to daje Polsce coś, czego najbardziej potrzebuje, czyli dialog:

Niektóre jej strategie po prostu nie działają i mam na to historyczne dowody. Podoba mi się, że wszystko co wychodzi z ust Joanny, dotyczy Rose. Jeżeli chce z nią walczyć, rozumiem to. Rzekomy brak szacunku i trolling, w którym twierdzi że to ona jest mistrzynią, podczas gdy to Rose stoi z pasem. Jest w tym trolling, który kreuje frustrację, która z kolei kreuje dialog, a to jest jej celem nr 1. To jest jeszcze ok, bo Joanna nie przekroczyła linii, po której można by ją uznać jej zachowanie za niewłaściwe. Ona jest w tym miejscu, gdzie mówi po prostu jak ona to widzi. A jeżeli ktoś chce jej udowodnić, że się myli, to będzie tam by pokazać że tak nie jest. Joanna jest więc na tej linii, ale wciąż wpada w tę dobrą stronę i to mi się podoba.

Koniec końców, Chael stawia że możemy zostać skazani na trzecie starcie, a powody decyzji będą czysto finansowe. Jędrzejczyk jak mało która zawodniczka gwarantowała emocje, a więc zainteresowanie i stałe zyski:

Mimo dwóch porażek, JJ może nas nauczyć czegoś nowego. Są bowiem okoliczności, w których po dwóch walkach i dwóch przegranych, żądać pojedynku numer 3. I podczas gdy jest to niezwykle rzadkie, wszyscy z miejsca bylibyśmy za Jones vs Cormier 3 choćby zaraz. Rzucilibyśmy wszystko cokolwiek byśmy akurat robili i pobieglibyśmy do TV, gdybyśmy dowiedzieli się, że zaraz będą walczyć. To jest swego rodzaju anomalia i nie sugeruję, że Rose i Joanna kiedykolwiek zrobią to ponownie. Namajunas patrzy już na nią we wstecznym lusterku i idzie na przód, co potwierdza brak odpowiedzi na słowa Jędrzejczyk, a to musi Polkę z kolei doprowadzać do furii. Jestem pewny, że Rose celowo frustruje JJ, nie odpowiadając na żadne słowa. Spora część mnie czuje jednak, że zobaczymy to po raz trzeci. Tylko dlatego, że widzieliśmy to już dwa razy i żadne jakoś wielce nie przyciągnęło uwagi. Druga walka była potrzebne wg standardów firmy, bo wiele zainwestowali dotychczas w Joannę. Myślę, że oni również zgodzą się ze mną, że Joanna jest najlepsza lub jest w TOP 2. Uważali, że po prostu Rose ją złapała na nokaut i trzeba to było powtórzyć. Gdy to oglądałem, myślałem tak samo. Podobnie zrobił Cormier ze Stipe. Jestem bardzo ciekawy, jak to wszystko się rozegra dla Joanny, bo uważnie obserwuję to co robi. Ciekawe co by było, gdy Joanna wygrała z Rose w trzeciej. Nie mogłaby się odwrócić z pasem i odejść ze słowami „Ha Ha, mówiłam Wam że tak będzie”. Czy nie byłoby fair dać wówczas Namajunas natychmiastowy pojedynek i wówczas musielibyśmy oglądać je po raz czwarty?

Całość wypowiedzi, możecie posłuchać tutaj:

Podziel się ze znajomymi
  • 36
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
PrimoNandi L Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Primo
Gość
Primo
Offline

Chaell to jeden z najinteligentniejszych FIGHTEROW na swiecie i mimo , ze czesto jest „kontrowersyjny” , to bardzo czesto trafia w sedno spraw , ktore komentuje.

Nandi L
Gość
Nandi L
Offline

Jak to miło”PopaCzec” że nikt sie tu przesadnie nie”masturbuje”tematem Asi a Sonen tu akurat dobrze kmini;)