Gleison Tibau „wolnym strzelcem”, Tom Lawlor zwolniony z UFC

14 sierpień 2018
0
Gleison Tibau „wolnym strzelcem”, Tom Lawlor zwolniony z UFC
foto.: ufc.com

12 lat i 28 zawodowych pojedynków dla UFC, to spory rozdział w życiu Gleisona Tibau (32-14), który teraz skupi się na kolejnym etapie swojego życia. Brazylijczyk, którego pamiętamy z wielu ciekawych pojedynków, m. in. z Piotrem Hallmannem, został wolnym strzelcem po tym, jak organizacja zdecydowała się nie przedłużać z nim kontraktu po 4 przegranych z rzędu. W rozmowie z mmafighting.com, zawodnik miał już wstępnie plan B:

Jest mnóstwo ofert, ale nic nie jest jeszcze ustalone. RIZIN zaoferowało mi walkę z Takanorim Gomi na 2 tygodnie przed, ale byłem wówczas w Brazylii, pilnując swój ciasteczkowy biznes i nawet nie trenowałem, dlatego nie mogłem tego przyjąć. ACB również przysłało mi ofertę, ale odwołali ostatnio kilka gal i dlatego odrzuciłem ich ofertę. Bellator poprosił mnie, żebym wstrzymał się chwilę, bo są zainteresowani. Jest również organizacja z Abu Dhabi, jeszcze inna w Rosji. Będę podpisywał umowy na jeden pojedynek, żeby pozostać wolnym.

Tym samym, Tibau wreszcie pozwoli sobie na nieco więcej i jako jeden z największych lekkich w historii UFC, teraz przejdzie na stałe do półśredniej. Ciasteczkowy biznes zobowiązuje!

Niemałą niespodzianką dla fanów jest z kolei decyzja o zwolnieniu Toma Lawlora (10-6). Amerykański showman za każdym razem zaskakiwał fanów przygotowaną na ważenie inscenizacją, ale tym razem zaskoczył ich w najmniej spodziewany sposób, bo na 2 miesiące przed końcem okresu zawieszenia przez USADA, UFC zgodziło się na prośbę o zwolnienie z kontraktu, choć akurat nie wtedy gdy tego chciał najbardziej. W rozmowie z Figure Four, skomentował:

Wszystko kiedyś się kończy, tak samo jak mój czas w UFC. Dzisiaj dowiedziałem się że zostanę zwolniony przez UFC, mimo iż moje zawieszenie USADA już prawie dobiegło końca i mimo faktu, że moje poprzednie prośby o zwolnienie mnie były odrzucane. Mam nadzieję, że to otworzy wiele drzwi dla dalszego ciągu mojej kariery MMA. To wciąż jedna z moich największych miłości i nie mogę się doczekać by móc dzielić się tym z fanami.

Jest co najmniej jedna szalona japońska organizacja, która będzie chciała oglądać Lawlor Show.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x