Nieoficjalnie: Francis Ngannou vs Curtis Blaydes 2 walką wieczoru UFC FN 141

autor:
17 Sierpień 2018
0
Nieoficjalnie: Francis Ngannou vs Curtis Blaydes 2 walką wieczoru UFC FN 141
foto.: mmajunkie.com

Według Ariela Helwaniego z ESPN, organizacja UFC planuje ponownie zestawić Francisa Ngannou (11-3-0) z Curtisem Blaydes’em (10-1-0/1NC), którzy mieliby przyozdobić galę UFC Fight Night 141 w Pekinie z datą 24 listopada. Byłby to rewanż za rok 2016, kiedy to Predator wyszedł zwycięsko po drugiej rundzie pojedynku.

Predator z Razorem stoczyli bój w kwietniu 2016 roku podczas UFC Fight Night 86. Batalia zakończyła się przerwaniem przez lekarza po drugiej odsłonie walki, poprzez całkowicie zamknięte oko Blaydes’a, które uniemożliwiało mu prawidłowe widzenie. Techniczny nokaut powędrował na korzyść Kameruńczyka.

Panowie poszli więc swoimi ścieżkami i obaj radzili sobie celująco, ponieważ Ngannou zwyciężył jeszcze 4 walki z rzędu, dostając możliwość walki o pas ze Stipe Miocicem, którą przegrał z kretesem po pięciu rundach. Zła passa Predatora przedłużyła się jeszcze o jednogłośną wpadkę z Derrickiem Lewisem, która stawia go teraz wa bardzo niekorzystnej sytuacji.

Blaydes poszedł wręcz jak burza, bo nie przegrał ani jednej walki do obecnej chwili, zaliczając po drodze także no-contest z Adamem Milsteadem. Amerykanin w swojej drodze w stronę szczytu, zwolnił z kontraktu między innymi Daniela Omielańczuka, pokonując go jednomyślnie na UFC 213. Ostatnim skalpem 27-latka jest Alistair Overeem, ubity łokciami w trzeciej rundzie.

Biorąc pod uwagę dyspozycję obu fighterów w ostatnich starciach, były pretendent może mieć naprawdę ciężką przeprawę z rozpędzonym Razorem, którego dosłownie chwila dzieli od mistrzowskiej szansy.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o