Marcin Jabłoński zwyciężył w walce wieczoru wiedeńskiego Tosan Fight Night

16 wrzesień 2018
0
Marcin Jabłoński zwyciężył w walce wieczoru wiedeńskiego Tosan Fight Night
foto.: facebook.com

Pojedynek o północy, w ogromnym upale, przy niesprzyjającej otoczce „wrogiego” terenu i w ringu zamiast umówionego oktagonu. W takich warunkach przyszło w sobotę mierzyć się Marcinowi Jabłońskiemu (5-2) w walce wieczoru Tosan Fight Night w Wiedniu. To jednak nie wszystko, bo starszy i bardziej doświadczony rywal Roberto Pastuch (6-5), minął się z limitem wagi lekkiej o 3,5 kilograma i to on miał zwyciężyć tego dnia jako reprezentant gospodarzy.

Najcięższa była 1 runda, bo Argentyńczyk wykorzystał swoje warunki fizyczne i czterokrotnie obalał, ale reprezentant Olsztyna dynamicznie wracał do góry. Kryzys pojawił się chwilę później, gdy w motylej gardzie coś strzeliło Jabłońskiemu w kolanie, ale mimo tego kontynuował starcie. Nie zatrzymała go nawet próba zaduszenia anakondą, z której Polak zdołał uciec.

Druga runda to już pełna dominacja, bo próba obaleniaobróciło się na niekorzyść Pastucha, który przewrócony otrzymał solidny łokieć rozcinający skórę pod okiem. Krwawienie kwalifikowało się do przerwania pojedynku, ale ktoś zadecydował iż show ma trwać nadal. Jabłoński bił łokciami do samego końca, nie pozwalając rywalowi wstać.

W trzeciej rundzie Polak miał szansę założyć japoński krawat, ale oponent dosłownie wyślizgnął mu się z rąk i zaszedł go za plecy, skąd posłał kilka młotkowych i najpierw próbował duszenia zza pleców, a później trójkąta rękami. Obie próby zostały spacyfikowane przez olsztyńskiego fightera, który przejął znaczną część rundy z góry. To wystarczyło by przekonać sędziów, choć atmosfera była niepewna do ostatniego momentu.

Na koniec jeszcze jeden zimny prysznic, bo Roberto Pastuch miał się podzielić procentem z gaży za mocno przestrzeloną wagę, ale zniknął w tajemniczych okolicznościach. Na szczęście siła perswazji trenera Pawła Derlacza podziałała i organizator oddał Marcinowi co należne. Good job!

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x