RIZIN 13: Bob Sapp przerwał pasmo 14 porażek! CroCop wygrał 9 raz z rzędu

30 Wrzesień 2018
1

Bob Sapp (11-20-1) dokonał niemożliwego! Po pierwsze dożył 46 urodzin, a kilka dni później przerwał pasmo 14 przegranych w MMA. Na trwającym RIZIN 13 w Tokio, „Bestia” pokonał debiutującego w formule mieszanej sumitę Kintaro Osunaarashiego (0-1). Po wyczerpujących trzech rundach (red. po 3 minuty!), Amerykanin zwyciężył jednogłośną decyzją. Sytuacja tak rzadka w jego przypadku, jak zobaczyć jednorożca po mocnej dawce alkoholu. Możliwe w obu przypadkach, ale jakże wyjątkowe.

Mimo wielu ataków od Kintaro, coś trzymało broniącego się Sappa na nogach, który nie tylko przetrwał atak, ale i oddawał:

Obustronne salwy były jakże skuteczne, ale jednocześnie wyczerpujące dla każdego z atakujących, którzy momentami potrzebowali chwilę na złapanie oddechu:

O wysokim poziomie tego spektaklu świadczy przekrojowe przygotowanie obu fighterów, którzy raczyli nas kolejnymi highlightami w każdej z płaszczyzn:

Zwycięzca mógł być jednak tylko jeden:

Skoro o weteranach mowa, to 44-letni Mirko CroCop, jeszcze nigdy nie miał tak długiego ciągu zwycięstw jak dzisiaj, gdy znokautował Roque Martineza (12-3-2) i podniósł pasmo zwycięstw do dziewięciu. Potężny łokieć w 1 rundzie, dołożył końcowego dzieła do zwycięstwa przez TKO.