Rozpiska Wirtuoz Challenge 1: „Krasoń vs Kolasiński” niemal w komplecie

12 Wrzesień 2018
0
Rozpiska Wirtuoz Challenge 1: „Krasoń vs Kolasiński” niemal w komplecie

Dosłownie wszechstylowy początek powakacyjnego sezonu jesiennego, rozpocznie Wirtuoz Challenge 1 w Wolborzu, który przygotował dla fanów 12 pojedynków z zawodnikami prezentującymi różne szkoły walki. 6 walk w formule MMA, 4 w BJJ (z podziałem 2 w Gi i 2 No-Gi) i 2 w uderzanej K-1. Na 10 dni przed galą, karta została niemal całkowicie ukończona, bo do ogłoszenia pozostał zaledwie jeden pojedynek.

W walce wieczoru zmierzą się Robert Krasoń reprezentujący Tom Center kontra Daniel Kolasiński z Palaster Warszawa. Reprezentujący Piotrków trybunalski Krasoń, jest v-ce Mistrzem Świata w kickboxingu i zawodowym Mistrzem Europy w Full Contact. Jego rywal to Mistrz Polski seniorów K-1 z 2015 i 2016, oraz v-ce Mistrz Pucharu Europy. Tym samym spore amatorskie doświadczenie, zderzy się ze sobą w limicie 77 kilogramy, w najważniejszej walce gali.

Tuż przed nimi, oczywiście w formule MMA na 80 kg, zmierzą się Marcin Krakowiak z Octopus Łódź/Grappling Wolbórz, a po drugiej stronie stanie Mateusz Grzeżółkowski z UKS Judo Świętochłowice. Reprezentujący miasto gospodarzy Krakowiak (2-1), stanie przed dużym wyzwaniem, bo jako trener lokalnego klubu, będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony. 25-latek pokazał w 2 z 3 zawodowych pojedynków, że potrafi wszechstronnie kończyć pojedynki. Grzeżółkowski (0-1) nieudanie zadebiutował z kolei w kwietniu tego roku i na pewno będzie chciał się odbić po porażce. W amatorskim dorobku ma Mistrzostwa Śląska MMA oraz v-ce Mistrzostwo Polski MMA, a w sumie ponad 20 walk.

Jeżeli już przy MMA jesteśmy to Vasyl Halych (0-1) z Shark Top Team, może mieć okazję pokazać czy wybór trenera Łukasza Zaborowskiego był dobrym wyborem. Póki co jedna, szybka przegrana na TFL przez balachę nie powinna być zaskoczeniem, bo Ukraiński fighter jest przede wszystkim wirtuozem i mistrzem w boksie i kickboxingu w swoim kraju. Z kolei jego rywal Piotr Drozdowski (0-1) z Academia Gorila Żyrardów, może chcieć powtórzyć wyczyn i równie szybko rozstrzygnąć starcie na swoją korzyść. Tym bardziej, że samemu ma nieudany zawodowy debiut. Pojedynek w kategorii 77 kg.

Dalej Jarosław Lech (0-1) z Ofensywy Myszków będzie starał się nadrobić straty po pierwszej przegranej na start zawodowej kariery z września zeszłego roku, gdzie uległ przez duszenie. Jego rywalem w kategorii 84 kg, będzie Adrian Bartosiński (2-0) z Rawskiego Klubu Karate Kyokushin, który zwyciężał na ALMMA i dwukrotnie na galach TFL, za każdym razem jednogłośnie.

W części mieszanej mamy również dwa młode wilki: Piotra Czyrka z Rawskiego Klubu Kyokushin Karate i Kamila Osędowskiego z Bone Breakers Zgierz. Obaj mają amatorskie sukcesy na koncie, a ich pojedynek zakontraktowano w 70 kg.

Część „młodych” w MMA dopełnią zaledwie 16-letni Klaudiusz Goss reprezentujący miejscowy Grappling Wolbórz, w zestawieniu z 20-letnim Jakubem Owczarkiem z Fight Fabric Challenge. Obaj będą mieli po swojej stronie lokalnych kibiców, ale zwycięsko wyjdzie tylko jeden. Klaudiusz ma na koncie liczne medale z imprez grapplingowych, a Jakub obycie w walkach amatorskich MMA.

Na zasadach K-1 zetrą się Mateusz Olkiewicz z Quest Bogandka i Dawid Kubski z Kickboxing Białołęka. Pierwszy z panów jest dosłownie o połowę młodszy, a w dorobku ma dwa zawodowe pojedynki i kilka amatorskich. Dla 40-letniego Dawida będzie to dopiero zawodowy debiut, gdzie do tej pory walczył w amatorstwie. Jego background to taekwondo. Limit ustalono na 75 kg.

W chwytanych mamy Krzysztofa Kubita z Grappling Kraków, który jest v-ce Mistrzem Europy ACB bez Gi i Mistrzem Polski ADCC kategorii Open oraz liczne medale. Kamil Rasiak z Piranha Grappling Gdynia z dorobkiem v-ce Mistrza Polski ADCC w zaawansowanych. Trenując i żyjąc na Wyspach, zdobył v-ce mistrzostwo Irlandii ADCC.

Bez Gi w grapplingu spotkają się także Dawid Kubacki z Academia Gorila Tomaszów Mazowiecki i Bartłomiej Białecki z Margi Radom. Starcie zakontraktowano w 80 kg.

W Gi z kolei mamy Patryka Wysockiego z Checkmat Poznań i Tomasz Paczesnego z Octopus Łódź, w kategorii na 100 kg. Obaj mają czarne pasy i sporo chwytanych sukcesów na koncie.

Jako ostatni z lity Kamil Żak z Copacabana Piotrków trybunalski z młodszym o rok Danielem Szczygiełem. Panowie zawalczą w limicie do 94 kilogramów.

Poniżej oficjalny plakat, na którym znajdziecie potrzebne informacje odnośnie gali:

Podziel się ze znajomymi
  • 9
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o