Hubert Szymajda tymczasowym mistrzem po TFL 15: „Walczyłem bardziej rozumem niż sercem.”

22 Październik 2018
0

Hubert Szymajda chwilę po udanej, ciężkiej wygranej na TFL 15 w starciu z Robertem Maciejowskim, którego stawką był tymczasowy pas wagi lekkiej. Jak potwierdził nasz rozmówca, łatwej przeprawy nie było:

Ciężka jatka i na taką się nastawiałem. Robert pokazał wielkie serce i razem przynieśliśmy widowisko i emocje, jakich pożądają kibice. Obawialiśmy się, że jako mańkut, mój rywal będzie trafił mnie tym tylnym ale o dziwo dobrze ich unikałem. Jak już poczułem, że mogę go obalać to dążyłem do klinczu. Trochę zabrakło kontroli, ale to mogło być dlatego, że od 2 rundy miałem pęknięty nos, ciężko się oddychało i brakowało mi tlenu. Ogólnie założenie miałem takie, że bardziej rozum niż serce. W 3 rundzie zabrakło mi sił, żeby dopiąć trójkąt, bo wolałem zachować rezerwę sił. Wiadomo, że MMA to jest loteria i w 10 sekund można przegrać. Nie mogłem wystrzelać się ze wszystkiego. Myślałem jeszcze o gilotynie, ale do końca wolałem jednak, żeby zostało mi trochę energii w razie jego jakiegoś zrywu.

W kwestii pojedynku o właściwy pas w rewanżu z Cadeną:

Zostawiam to w woli organizatora. Ja do końca roku potrzebuję odpocząć i dać sobie na luz, bo to była 4 walka w tym roku. To dobre tempo, taki był plan i punkt po punkcie go spełniłem, z czego jestem dumny. To jest taki sport, że trzeba cały czas być na topie i poddawać się kolejnym wyzwaniom.

Podziel się ze znajomymi
  • 19
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o