Hubert Szymajda wysłał sygnał do mistrza Cadeny: „Co się odwlecze, to nie uciecze.”

17 październik 2018
0

Hubert Szymajda w ostatnich dniach przygotowań do TFL 15, na którym dokona swego rodzaju przełomu, gdy wspólnie z Robertem Maciejowskim zawalczą o tymczasowy pas, pierwszy na polskiej scenie MMA:

Również nie przypominam sobie, żeby ktoś walczył u nas o tymczasowy pas, więc można mnie nazwać prekursorem (śmiech).

Jeżeli chodzi o drugiego z pretendentów, nasz rozmówca nie ma żadnej wątpliwości w kontekście wyniku i dalszego scenariusza jego kariery:

Jestem pełen uznania dla umiejętności Roberta. Zawsze podhcodzę z takim samym szacunkiem do swoich rywali. Kto by to nie był, tak samo ich traktowałem. Jego atutem na pewno jest stójka, gdzie rzuca ten tyl lewy tylny prosty i jest przede wszystkim mańkutem. Jednak doświadczenie stoi po mojej stronie, ale w MMA walki to loteria, gdzie jeden aspekt może nie zagrać i ten nie faworyt może kompletnie rozbić tego bardziej doświadczonego. Dla tego sporą uwagę przywiązuję do aspektów mentalnych. Poza tym to jest mój dom i muszę pokazać „Sorry Robert. Pełen szacunek, ale nie daję ci ani cienia szansy na zwycięstwo.” Rok temu też walczyłem z mańkutem i wygrałem jednogłośnie, lecz tym razem chciałbym to zakończyć przed czasem, co będzie odpowiednie do stawki pojedynku.

A skoro o pasach mowa, to Hubert wie że jedynie kwestią czasu jest gdy ponownie spotka się z mistrzem wagi lekkiej Guilherme Cadeną, który nie miał wolnego terminu na 20 października:

Po walce w lipcu zacząłem kolejne przygotowania i już układałem w głowie taktykę na rywala. Nie będę ukrywał, że trochę się rozczarowałem, bo umowa była trochę inna, gdyż ustaliliśmy że walka z Lopezem będzie eliminatorem a tu kolejny sprawdzian przed głównym pasem. Potrafiłem to sobie jednak wyjaśnić, że to dobrze w sumie i mogę udowodnić, że jestem na takim poziomie że zwyciężam z każdym kogo mi tylko dadzą. Jedna walka więcej może wyłącznie wpłynąć dobrze na mój wizerunek i dalszy rozwój kariery.

Podziel się ze znajomymi
  • 100
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x