PLMMA 77: Pretendent Paweł Zakrzewski odda gażę dla dziewczynki zmagającej się z nowotworem

12 październik 2018
3
PLMMA 77: Pretendent Paweł Zakrzewski odda gażę dla dziewczynki zmagającej się z nowotworem
foto.: youtube.com

Kilkukrotny medalista Mistrzostw Świata i Europy IMMAF – Paweł Zakrzewski (2-0), stanie dzisiaj przed szansą szybkiego awansu w drabince PLMMA, bo zmierzy się z mistrzem Łukaszem Warchołem (1-1). Po raz pierwszy, zawodowo w wadze ciężkiej ale jak stwierdził, to dla niego po prostu kolejny dzień w pracy:

Byłem na hali na żywo, gdy Łukasz zdobywał pas. Wielki szacunek dla niego, że wrócił po chorobie nowotworowej i dalej walczy. Jego mocne strony to oczywiście parter, jest czarnym pasem BJJ. Myślę, że Kewin Wiwatowski nie wyczuł go wtedy w 1 rundzie, że jego rywal się mocno zadyszał. Ja co prawda kończyłem w zawodowstwie swoje pojedynki bardzo szybko, ale mam też rozbudowaną karierę amatorską, gdzie walczyłem po kilka rund.

W kwestii różnicy 13,7 kilogramów na korzyść rywala podczas wczorajszego ważenia, nasz rozmówca odparł zdecydowanie:

14 kilogramów to nie różnica. Jestem przyzwyczajony do walki z cięższymi od siebie, bo często z takimi trenuję. Docelowo pilnuję swoich 93 kilogramów, ale byłem przeziębiony, podjąłem nieco więcej i stąd ta waga. Zobaczymy co będzie z wagą na przyszłość, bo nie chcę ścinać na siłę, gdyż to mi nie służy. Miałem już przez moment 105 kg. Na pewno brakuje mi trochę wzrostu na wagę ciężką, ale sercem da się wszystko nadrobić. Gdy pojawił się na szali pas PLMMA, to tym bardziej chętnie przystąpiłem do rywalizacji.

Drugi raz Profesjonalna Liga zorganizuje galę pod hasłem „Sportowcy przeciw nowotworom”, dlatego Paweł kontynuuje swoje wcześniejsze postanowienia:

Swoją gażę przekażę dla dzieci potrzebujących. Będzie to dziewczynka, która walczy z nowotworem, wiec mam dodatkową motywację żeby walczyć i wygrywać.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
moon
moon
4 lat temu

Zajebiście… Jak to mówił klasyk „Pieniądze to nie wszystko i tak dalej 😉 „

moon
moon
Reply to  Redakcja MMAnews.pl
4 lat temu

Na przykład 600 baniek.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x