Robert Maciejowski przed TFL 15: „Postawię mur, którego Szymajda nie przeskoczy.”

20 październik 2018
0
Robert Maciejowski przed TFL 15: „Postawię mur, którego Szymajda nie przeskoczy.”
foto.: medley art

Robert Maciejowski w ostatnich godzinach przed walką o pierwszy tymczasowy pas w historii polskiego MMA, gdzie zmierzy się z byłym pretendentem TFL, Hubertem Szymajdą:

Generalnie walka o pas to walka o pas, jaki by nie był. Ja to traktuję tak, że teraz wygrywam, a później uwalę tego Brazylijczyka. Bez znaczenia dla mnie czy dzisiaj walczę o właściwy tytuł czy też nie.

Kilka dni temu, „Małpa” wyraźnie zaznaczył iż przewaga doświadczenia będzie po jego stronie, ale na korzyść Roberta gra fakt, że ten nadrabiał pojedynkami za granicą:

Ja jestem spokojny o siebie i swoje umiejętności. Jestem gotowy by się bić tu i teraz z przeciwnikiem o tym rekordzie, bo jak wiemy rekordy nie walczą w tym sporcie. Gdy biłem się w Niemczech i akurat rozgrzewałem się w szatni, to przyszedł organizator i powiedział, że rywal nie chce ze mną wyjść i mogą mi dać rywala, ale w wyższej 84 kg. Znokautowałem go, mimo że byłem w 77 kg i myślę, że o to tu chodzi, bo ja wychodzę tam by się bić. To jest walka, gdzie sprawy mogą różnie się potoczyć. Dawid z Goliatem też wygrał.

Solidne uderzenia Szymajdy, to często zasłona dymna przed wypracowaniem obalenia, gdzie Robert jeszcze nie miał tak poważnego testu. Skoncentrowany na celu od początku przygody ze sztukami walki, Maciejowski nie zamierza ustępować rywalowi na żadnym polu:

Zarówno w jednej i drugiej płaszczyźnie postawię mu bardzo wysoki opór. Na tyle wysoki, że nie przeskoczy tego muru. Ja nie jestem rozpoznawalny medialnie, ale całe życie zapieprzam i nikt nie musi tego widzieć, by mi uwierzyć. Ja wiem swoje. Jak nie miałem gdzie robić parteru na początku kariery, to biegałem po górach, aż wymiotowałem z wycieńczenia. Fizycznie, Hubert zwyczajnie tego nie przeskoczy.

Bilety na TFL 15 są całkowicie wyprzedane. Zapraszamy na transmisję w FightBox TV.

Podziel się ze znajomymi
  • 57
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x