DSF 18: Kamil Ruta kontuzjowany. Mirkowski przeniesiony do meczu Polska Białoruś

09 Listopad 2018
0
DSF 18: Kamil Ruta kontuzjowany. Mirkowski przeniesiony do meczu Polska Białoruś
foto.: dsfchallenge.com

Gdzieś między słowami oficjalnego newslettera z Danielem Omielańczukiem, natrafiliśmy na pechową informację, wg której były mistrz organizacji – Kamil Ruta, doznał kontuzji nogi i nie zawalczy w Ząbkach na DSF Challenge 18. W rozmowie z naszym portalem, Kamil zdradził szczegóły urazu:

Otworzyła mi się rana jeszcze z ostatniej walki o pas. Okazało się, że w środku jest martwica i rana jest do czyszczenia. To nie pierwszy raz gdy się otwiera, gdzie zacząłem  nią kopać dopiero  miesiąc po walce i na pierwszych sparringach od razu się otworzyła. Teraz uraz się odnowił po zbiciu przez mojego kolegę kopnięcia frontalnego, gdzie nogę miałem w ochraniaczu. Już jest 7 tygodni po ostatniej walce, a rana wciąż jest otwarta.

Tym samym rewanż z Dawidem Mirkowskim, zostanie zrealizowany w przyszłym roku. To jednak nie koniec wieści, bo Mirkowski nie straci przygotowań i szykuje się dalej, czekając na zastępstwo. Będzie to ktoś z Białorusi, bo jego pojedynek dołączono właśnie do międzynarodowego meczu Polska kontra Białoruś. Tym samym, biało czerwone barwy reprezentować będą: Mateusz Duczmal (91 kg), Łukasz Bartnik (86 kg), Dawid Mirkowski (81 kg), Michał Ronkiewicz (75 kg) oraz Michał Królik (65 kg).

Wspomniany na początku artykułu Omielańczuk, który niebawem pozna nazwisko rywala, jest niejako odpowiedzią organizacji na kontuzję Ruty, która postanowiła wynagrodzić fanom stratę. Bilety na DSF Challenge 18 są dostępne TUTAJ w cenie od 60 złotych.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o