Floyd Mayweather vs Tenshin Nasukawa w ringu RIZIN 14. Zasady walki nieznane!

05 Listopad 2018
0
Floyd Mayweather vs Tenshin Nasukawa w ringu RIZIN 14. Zasady walki nieznane!
foto.: youtube.com

Jakież było nasze zaskoczenie, gdy poranna podróż po czeluściach YouTube zakończyła się na zakończonej przed chwilą konferencji prasowej RIZIN 14, na której znikąd padło ważne ogłoszenie dla sceny sportów walki. Do ringu w Tokio już 31 grudnia wejdzie niepokonany bokser, 41-letni Floyd Mayweather:

Mój rywal jest młody, szybki i silny. Robi najwyraźniej prawidłowe rzeczy i jestem z niego dumny jako przeciwnika. Jestem pewny, że obaj zapewnimy wszystkim sporo emocji. Moim celem jest podróżować po różnych arenach na świecie i pokazać mój talent. Dziękuję wszystkim za wsparcie tego wydarzenia. Jestem starszy, doświadczenie jest po mojej stronie, a po jego jest młodość. W tym wszystkim chodzi jednak o emocje.

Jego oponentem będzie Tenshin Nasukawa z rekordem 4 walk MMA i wielu pojedynków w formule uderzanej jak muay thai czy kickboxing. Dotychczas stoczył 9 walk na ringu RIZIN:

Moją rolą jako fightera jest upewnić się, że walka zapewni dużo emocji. Gdy zaproponowano mi rywala, zaakceptowałem go bez namysłu. Będzie to największa walka w moim życiu. Możecie być zaskoczeni tym ogłoszeniem, ja również byłem trochę zaskoczony szczerze mówiąc. Jeszcze nikt nie pokonał mojego rywala i chciałbym być tym, który dokona historii.

Nie zabrakło również słowa podsumowania od jednego z oficjeli organizacji:

Pierwszą fazą było przekonać Pana Mayweathera, żeby pojawił się w ringu RIZIN. Ten niepokonany fighter bardzo chciał stoczyć pojedynek poza granicami USA i cieszymy się, że udało się nam go zadowolić. Myśląc o rywalu, od razu mieliśmy na myśli właśnie Tenshina Nasukawę, który zaakceptował wyzwanie w oka mgnieniu.

Formuła walki jest nieznana, czyli typowy scenariusz azjatyckiego rynku, który uwielbia tego rodzaju zagadki a resztę świata skazuje na zastanawianie się „O co tutaj chodzi?” O co? O pieniądze oczywiście! Tymczasem Floyd podbił stawkę i wrzucił zdjęcie, które tym bardziej namieszało w głowach fanów:

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

December 31st 2018 #Tokyo

Post udostępniony przez Floyd Mayweather (@floydmayweather)

W kwestii kategorii wagowej i zasad, rozwiążemy to w ciągu kilku kolejnych tygodni. Jeżeli chodzi o pieniądze, które są motywacją… miałem wspaniałą karierę i miałem możliwość zarobić miliard dolarów, które mogłem mądrze zainwestować. Ta walka jest szczególna, bo dajemy ludziom coś czego świat jeszcze nie widział. Mayweather na żywo w Tokio, gdzie dotychczas fani z Japonii przybywali do USA. O samą kategorię wagową, w ogóle się tym nie martwię, bo do walki wyjdzie dwóch utalentowanych fighterów, którzy zapewnią show. Zawsze byłem tym mniejszym, więc w moich pojedynkach chodziło bardziej o umiejętności niż wagę.

Cała konferencję z tłumaczeniem na angielski, możecie zobaczyć poniżej… jeżeli wytrwacie.

Podziel się ze znajomymi
  • 60
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o