Paweł Brandys o taktyce przed Runda 8: „Walki Symoczko nie różnią się między sobą.”

02 Listopad 2018
0
Paweł Brandys o taktyce przed Runda 8: „Walki Symoczko nie różnią się między sobą.”
foto.: boxingphotos.pl/Piotr Duszczyk

Na dwa dni przed ósmą Rundą w Białogardzie, porozmawialiśmy z Pawłem Brandysem (7-5-2) o jego kolejnym wyzwaniu, gdzie jako reprezentant przyjezdnego Daas Berserkers Team Bielsko Biała, przyjdzie mu spotkać się z reprezentantem gospodarzy Mateuszem Symoczko (5-0). Gdy przyjrzeć się pojedynkom jego rywala, można szybko dostrzec pewną zapaśniczą prawidłowość w stylu „Smoka”, który skraca dystans i dąży do obaleń, a stamtąd miesza uderzenia GnP z opcją przejścia do bardziej zaawansowanej pozycji, nie zapominając jednocześnie o swojej mocnej prawej w stójce. Tę obserwację potwierdził zresztą nasz rozmówca:

Widziałem jego ostatni pojedynek, a także któryś z wcześniejszych. W skrócie można powiedzieć, że właśnie tak wygląda jego taktyka na walkę, które nie różniły się za bardzo między sobą.

Mateusz na początku miał mierzyć się z kimś innym. Ostatecznie tamtego rywala zastąpię ja i walczymy w catchweight na 90 kg, gdzie ja oczywiście docelowo dążę już do 93 kg. Nie było więc nawet mowy o 84 kg. Moja waga jest już zbyt duża, żebym mógł robić limit średniej.

Ostatni raz Paweł wygrał na czerwcowym Babilonie jako „wypożyczony” przez FEN, dla którego nie walczył już od dłuższego czasu. Dlatego póki co, chwyta się co ciekawszych propozycji poza organizacją:

Na Babilonie to była pojedyncza walka pod Szulińskiego (red. który wypadł). Wygrałem, więc na przyszłość jeszcze będzie można z nimi poruszyć tę kwestię. Koniec końców, jeszcze przez rok mam kontrakt z FEN i to od nich wszystko jest uzależnione. Ostatni raz walczyłem tam z Leśko, gdzie mija 13 miesięcy i ja nadal nie mam walki w Fight Exclusive Night. Nie wiem czy styczeń będzie dla mnie dobry (na ewentualny powrót). Raz, że walczę teraz, a dwa że chodzi o termin w kalendarzu. Już dwa razy biłem się przed Sylwestrem i wiem z czym to się je. Zobaczymy jednak jak ułoży się dla mnie ten styczeń, bo nie mówię tak i nie mówię nie. Jak będzie propozycja, to trzeba będzie przemyśleć.

Standardowo jak co roku, na naszym portalu nie zabraknie relacji z jutrzejszego wydarzenia w Białogardzie.

Podziel się ze znajomymi
  • 45
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o