Rębecki odpowiada na propozycję K-1 od Parke: „Chłop sam nie wie czego chce.”

10 Listopad 2018
3

Mistrz FEN Mateusz Rębecki przemówił i w rozmowie z MMAnews, odpowiedział na propozycję Normana Parke, aby walkę na FEN 23 stoczyć w formule K-1 w małych rękawicach:

Chłop chyba sam nie wie czego chce, jest trochę niepoważny i ciężko się z tym człowiekiem dogadać. Ewentualnie przyjął taką taktykę, żeby zirytować mnie i prezesa Jóźwiaka. Nie wiem czego on oczekuje, bo ja chcę się z nim bić. Nawet chciałem w tym K-1, ale z drugiej strony to czemu mam za nim ganiać jak piesek i dostosowywać się do niego, gdzie zgodziłem się na catchweight i 3 rundy po 5 minut, zamiast pięciu rundy. Zrobiłem wszystko, żeby doszło do tej walki a on wyskakuje z K-1. Wyzywa mnie na portalach od cipek, a ja chcę się z nim bić. Nie przeszkadza mi K-1, ale czemu ze sportu mamy robić freaka, zamiast zrobić to co potrafimy najlepiej. Małe rękawice w K-1 to coś rzadko spotykanego i możemy spotkać się ze sporym hejtem nie tylko ze strony kibiców, ale również ze strony zawodników, którzy zajmują się tym K-1. Nie boję się wejść na to podwórko, ale zachowujmy się jak prawdziwi sportowcy, którzy zajmują się konkretną dyscypliną. Możemy honorowo ustalić, że będziemy walczyć wyłącznie w stójce. Jego warunki są absurdalne. Bądź tu mądry i zrozum człowieka. Wyzywa mnie, mówi że się boję, że sterydy a teraz gdy akceptuję, to mówi mi że tylko w stójce. Jak jest takim gościem co dyktuje warunki, to niech powie i zrobi wszystko, żebym go nie obalił. Tak powinna wyglądać jego gra.

Korzystając z okazji, pociągnęliśmy wątek z głównodowodzącym Pawłem Jóźwiakiem i zapytaliśmy go o kulisy tej absurdalnej sytuacji:

O pięciu rundach nigdy akurat nie było mowy, bo rozmawialiśmy o catchweight, czyli nie o pas. Aczkolwiek od początku rozmawialiśmy o formule MMA i na taką formułę mamy z Normanem podpisany kontrakt. Irlandczyk jest osobą trochę nieprzewidywalną i wczoraj zadzwonił do mnie z takim pomysłem. żeby bić się w K-1, ale w rękawicach do MMA. Odpowiedziałem, że się z tym prześpię, ale na nic się nie zgodziłem. Także zmiany na tę chwilę nie ma. Dużo zależało również od Mateusza, bo zależało mi żeby to on walczył z Normanem, który również chciał walczyć z Rębeckim ale o pas, choć dopiero na gali kolejnej bo teraz Irlandczyk powiedział, że nie zdoła zrobić limitu 70 kg.

To nie ma nic wspólnego z kontraktami, bo jak ktoś ma umowę z organizacją to zazwyczaj organizacje MMA robią blokadę na wszystkie formuły. Myślę, że to jakiś szalony pomysł Normana, który zaczął kalkulować i wymyślać. Nie ukrywam, że w przypadku Mateusza byłbym w stanie się ugiąć, bo zależy mi na tym żeby to on walczył, jak również na fakt, że pomysł K-1 w małych rękawicach byłby na swój sposób ciekawy. Ale też nie pozwolę, żeby organizację stawiać pod ścianą, bo jeżeli ktoś ma kontrakt to musi walczyć tak jak było ustalone od samego początku. W razie czego są również inni przeciwnicy z którymi rozmawiamy w kontekście Normana i również są bardzo ciekawi.

Karawana FEN 23 jedzie dalej, bilety dostępne w internetowej sprzedaży m. in. na oficjalnej stronie organizatora.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Bolo78W.MrozowskiMaciek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bolo78
Użytkownik
Bolo78
Offline

Jozwiak to jest zartownis jednak, sypie zartami jak Strassburger w Familiadzie… lol

Maciek
Gość
Maciek
Offline

Polac wodki Chinczykowi, dobrze gada