UFC zlikwiduje dywizję muszą mężczyzn jeszcze przed końcem roku

08 Listopad 2018
0
UFC zlikwiduje dywizję muszą mężczyzn jeszcze przed końcem roku

Dana White byłby guru wśród objazdowych sprzedawców odkurzaczy i w czymkolwiek czym postanowiłby się zająć, na nasze szczęście wybrał zawód promotora MMA i trzeba przyznać, że facet robi to z pasją jak mało kto. Jego słynne „business as ussual” właśnie ponownie dało o sobie znać, a przywołując wszystkie pochwały względem Demetriousa Johnsona i całej dywizji muszej, generującej śmiesznie niskie zainteresowanie wśród fanów, decyzja o odsuwaniu kategorii 125 lbs budzi jeszcze większy uśmiech. Tak, dobrze przeczytaliście… UFC powoli pozbywa się lub przesuwa zawodników do kategorii koguciej, o czym poinformował portal Flo Combat. Proces ma się zakończyć jeszcze przed końcem tego roku:

Słyszymy, że UFC rozwiąże dywizję muszą i stanie się to jeszcze przed końcem 2018. Nie wszyscy zawodnicy wagi zostali poproszeni o przejście do wagi koguciej. Niektórzy są po prostu zwalniani. Niewiarygodne.

Zaczęło się od głośnego transferu wspomnianego „Mighty Mouse” do ONE Championship i być może podwaliny tej decyzji leżą nie tylko w tym, że Demetrious czuł się niedoceniany przez organizację, ale być może również dlatego właśnie iż wiedział, że jego dywizja zostanie poświęcona w ofierze. W szlak za nim nowy mistrz Henry Cejudo, zmierza do kategorii koguciej, gdzie ma stoczyć Super Fight z TJ Dillashawem. To nie wszystko, bo zaczynają się również pierwsze zwolnienia wśród tych najlżejszych wg Jose Torresa, byłego już zawodnika UFC:

Odkąd Flo Combat opublikowało informację… mają w 100% rację. Waga musza przestanie istnieć, przewidziałem to publicznie i prawdopodobnie dlatego zostałem zwolniony. Niestety nie jestem już zawodnikiem UFC, ale doceniam każą szansę jaką mi dano i bazę fanów, jaką zdobyłem po drodze. Jestem wolnym strzelcem, ale to jest część tego sportu. Więc, ktoś chciałby mnie podpisać? Szukam walki. Robię swoje i trzymam głowę do góry.

Fakt faktem, że prawdziwie ekscytujące pojedynki zaczynały się przynajmniej od 135 lbs, więc decyzja może nam fanom wyjść na dobre.

Podziel się ze znajomymi
  • 14
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o