DSF 18: Walka Omielańczuka odwołana! Organizacja pociągnie Czerwińskiego do odpowiedzialności finansowej

06 grudzień 2018
7
DSF 18: Walka Omielańczuka odwołana! Organizacja pociągnie Czerwińskiego do odpowiedzialności finansowej
foto.: fen-mma.com

Jeden z najbardziej oczekiwanych pojedynków sobotniej DSF Challenge 18, niestety nie dojdzie do skutku. Mowa o starciu Tomasza Czerwińskiego z Danielem Omielańczukiem, gdzie pierwszy z wymienionych zawodników całkowicie zniweczył przygotowania organizacji, aby doprowadzić do tego starcia. Panowie byli drugą najważniejszą walką tego wieczoru, więc ich rola była tym bardziej ważna, że jest to pierwsze wydarzenie rozpoczynające współpracę z TVP Sport.

Wg stanowiska organizacji, Czerwiński w ukryciu podjął się walki w zeszłym tygodniu (w Rumunii), gdzie przegrał przez nokaut. Naturalnie, przy takim rozwoju sytuacji nie ma mowy o tym, żeby zawodnik był w pełni gotowy toczyć kolejny bój i to z fighterem pokroju Omielańczuka, który bije przecież bardzo mocno. Mimo starań, nie udało się znaleźć zastępstwa na ostatnią chwilę.

DSF Challenge oznajmiło, iż nie zostawi sprawy w taki sposób i zamierza wyciągnąć od winowajcy konsekwencje. Za słowami Sławomira Duby:

Nie jesteśmy w stanie zapewnić godnego zastępstwa na kilka dni przed galą. Wielu zawodników odmówiło walki z Danielem mimo dobrej oferty finansowej. To rażąca nieodpowiedzialność po stronie Tomasza Czerwińskiego, który w tajemnicy przed nami stoczył przegraną walkę niespełna przed tygodniem. Naraził w ten sposób na duże straty zarówno Daniela jak i federację, która poniosła koszty m.in. promocji i transportu.

Przepraszamy kibiców, którzy czekali na występ Daniela Omielańczuka. Federacja DSF Kickboxing Challenge zwróci zawodnikowi Berkut WCA Fight Team koszty poniesione podczas przygotowań i zapewni mu starty w 2019 roku. Tomasz Czerwiński zostanie pociągnięty do odpowiedzialności finansowej za zachowanie narażające federację oraz rywala na straty.

Szkoda, bo odwołana walka dodatkowo odłoży w czasie możliwości dla Daniela, gdzie głównodowodzący zaznaczył, iż wygrana w mocnym stylu poważnie zbliży go do podejścia o najwyższe laury. Karawana DSF Challenge 18 jedzie jednak dalej i wciąż pozostaje dziewięć dobrych pojedynków. Bilety na galę w Ząbkach zostały całkowicie wyprzedane!

Podziel się ze znajomymi
  • 32
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
R.R.
R.R.
2 lat temu

Będzie walka Omielańczuka

Zawodnik32
Zawodnik32
Reply to  R.R.
2 lat temu

Wiem.

Nandi L
Nandi L
2 lat temu

Kontrakty procesy hajsy kary wałki:) Dla Federacji straty spowodował zawodnik żadny szkoda Daniela bo co jak co to pieniążki potrzebne bardzo, ale napewno na Lublin może mu coś znajdą.

Wojciech Mrozowski
Wojciech Mrozowski
Reply to  Nandi L
2 lat temu

Jechałem na tę walkę 👿

Bolo78
Bolo78
2 lat temu

No nareszcie

Wojciech
Wojciech
Reply to  Bolo78
2 lat temu

No wreszcie cholerstwo (komentarze) poszły. Uffff

asdasd
asdasd
2 lat temu

Test kapci

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x