Joanna Jędrzejczyk przed UFC 231: „8 grudnia dokonam historii.”

03 grudzień 2018
2
https://youtu.be/BKDVJNRFlpE?t=1474

Nie da się odebrać wszelkich zasług Joannie Jędrzejczyk (15-2), która na przestrzeni 2015-2017, umocniła dywizję słomkową przez pięć konsekwentnych obron tytułu mistrzowskiego. Już w najbliższą sobotę, Polka stanie przed szansą zapisania się w kartach historii, jako pierwsza zawodniczka UFC, która zdobyła dwa pasy w dwóch różnych kategoriach:

Walczyłam już o mistrzowskie pasy tyle razy, dlatego wiem jak to jest radzić sobie z mistrzowskimi rundami. 8 grudnia dokonam historii.

Śledząc ostatnie materiały Valentiny Shevchenko, a teraz również Jędrzejczyk, wygląda na to, że obie mają przeciwko sobie ten sam argument:

Oglądając jej walki, widzę że Valentina nadal jest w zasadzie tą samą fighterką co 10 lat temu. Nie zmieniła za bardzo swojej gry muay thai, by przystosować się pod MMA.

Trzy przegrane rok po roku w muay thai, to dla Polki osobny rozdział, bo teraz gra jest już na poważnie i w pełni przekrojowo. Jak twierdzi, we wszechstronności właśnie tkwi jej przewaga:

Spotkamy się w oktagonie, nie w ringu. Zawalczymy przez 5 rund, zamiast 3 rundy po 3 minuty. Do tego zasady MMA, a nie muay thai.

Valentina przyniosła do UFC sporo doświadczenia i od razu była motywacją do dalszych treningów, dzięki czemu udowodnię, że kiedyś będę ją mogła pokonać.

Podczas gdy trenerzy od Jędrzejczyk zacierają ręce na nową (starą) wersję muszej Joanny, która wreszcie poświęci energię na budowanie siły i masy mięśniowej, Valentina widzi w tym swoją szansę:

Ona była dobrą mistrzynią, ale tym razem Joanna weszła na niewłaściwe terytorium. W 125 funtach, to terytorium należy do mnie.

Powyżej możecie zobaczyć najnowszy odcinek Odliczania do UFC 231, w tym epizod z przygotowań Joanny Jędrzejczyk i Valentiny Shevchenko.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nandi L
Nandi L
3 lat temu

Asiu zrób to!!!

moon
moon
3 lat temu

O historii podyskutujemy po walce. Poki co czas przygotować głowę do walki.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x