Marcin Najman o kulisach pozwu przeciwko TVP i kolejnej Boxing Night 15

08 Grudzień 2018
5

Marcin Najman chwilę po konferencji prasowej promującej Boxing Night 15 w Chełmie. W rozmowie z promotorem gali, ten odniósł się do niedawno złożonego pozwu Sądowego wobec partnera telewizyjnego TVP, który miał narazić Narodową Galę Boksu na poważne straty finansowe:

Pozew został złożony 3 dni temu w warszawskim Sądzie Okręgowym i zrobiłem to z krwawiącym sercem, bo dotychczasowa współpraca układała się doskonale. Zrobiliśmy wspólnie 5 gal. Pójście w zaparte co do rozliczenia z ND Promotion i nieuznanie rzeczy, która jest czymś zero jedynkowym i oczywistym, mówienie że geo blokada była… Ja sprzedałem licencję TVP na określonych warunkach. W Polsce gala miała być ogólnodostępna i była. Poza granicami mogli ją zobaczyć tylko poprzez naszą stronę, gdzie dostęp kosztował 29$ od subskrypcji. Już podczas gali informowaliśmy szefostwo TVP, że geo blokada nie działa i ludzie mogli ją sobie oglądać na stronie TVP po prostu. Dostaliśmy zaskakujące wytłumaczenie, że ludzie przekierowywali sobie IP, że niby kradli. Ale zaraz, 20 tysięcy informatyków obejrzało galę, którzy rąbnęli sygnał? Bzdura i uważam, że wcześniej czy później sprawa zakończy się na moją korzyść, ponieważ to jest zero jedynkowa sytuacja. Szacunki na 1,5 mln złotych są takie, bo wiem ile osób ją obejrzało w internecie. Jeżeli ktoś chce mi tłumaczyć, że jeżeli byłoby to płatne, to obejrzałoby ją mniej ludzi, to jak mam to teraz sprawdzić? To jest nie do zmierzenia. Trzeba było wykonać pracę wg umowy.

Oczywiście współpraca z TVP na ten moment jest zakończona. Rozmawiamy z dwoma telewizjami, jedna to jest telewizja otwarta polska, a druga europejska, gdzie wówczas bylibyśmy dostępni nieco nieco szerszej publiczności.

Nasz częstochowski rozmówca, odniósł się również do dyskusji z Andrzejem Wasilewskim, który wskazał nie wszyscy pięściarze z majowej gali na Stadionie Narodowym, otrzymali należne im pieniądze:

Żeby było pełna jasność. Rozpoczęła się pewna dyskusja z Andrzejem Wasilewskim z którym ostatecznie doszliśmy do porozumienia. Było 12 walk, wszyscy mieli bardzo dobre gaże. Wszyscy zawodnicy są wypłaceni z tym wyjątkiem, że Artur Szpilka i Izu Ugonoh faktycznie mają jeszcze do dopłaty brakującą 1/3 gaży. Natomiast te 2/3 gaży, to są naprawdę bardzo dobre pieniądze jak na polskie realia. Oczywiście to nie koniec, bo zostaną spłaceni. Trzeba jednak zrozumieć, że jeżeli mnie ktoś wyrządza krzywdę finansową i odbiera mi jedno z głównych źródeł finansowania nie stosując geo blokady, to mi też jest później ciężko spiąć to w całość w jednym dniu. Bo muszę to uregulować z innych źródeł. Izu i Artur będą spłaceni. Przez tyle lat robiąc boks zawodowy, nie znajdzie się ani jeden zawodnik, który by nie dostał gaży.

Podziel się ze znajomymi
  • 31
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
LamikoNorbertNandi LPrimoNajMMAn Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lamiko
Gość
Lamiko
Offline

Masakra, koleś przez ponad tydzień sprzedał około 500 bletów z 70% zniżką na gruponie. To było żenujące, grupon też bierze swoją działkę, czyli z tych biletów za 30zł to chyba miał z 10zł. Niech ktoś mu w końcu uświadomi, że tam nie było 18tysięcy osób. Jak było 10 tysięcy to i tak dobry wynik.

M. Michalak
Użytkownik

Czy się stoi czy się leży 1,5 melona od tvpis się należy, a poza tym do walki z Biniem rozmarynem ma dojść , tylko Babilonski faken go otruł .

Norbert
Gość
Norbert
Offline

przegra ten proces bardzo szybko. Nie udowodni ani szkody ani utraconych korzyśći.

Primo
Gość
Primo
Offline

Zeby go tvpis nie zmielilo i wyplulo . Z calym szacunkiem do Marcina , bo go lubie , ale z rezimowa telewizja po prostu nie moze wygrac , ze wzgledow politycznych , wizerunkowych. Pierw musieliby wszystkich won a dopiero Marcin moglby miec jakies szanse na sprawiedliwosc i na tym poprzestane , bo nie chce z tego robic politycznego wywodu.

Nandi L
Gość
Nandi L
Offline

Wszystkich won!!! Wojciech Cejrowski racje ma!!!