Marcin Najman podał TVP do Sądu po Narodowej Gali Boksu

07 Grudzień 2018
1
Marcin Najman podał TVP do Sądu po Narodowej Gali Boksu
foto.: facebook.com

Medialna wojna pomiędzy Marcinem Najmanem, a częścią dziennikarskiego świata, przybrała nowy obrót. Wiadomość ogłosił na swoim FB osobiście częstochowski bokser i promotor, który zdecydował się zaskarżyć Telewizję Publiczną po Narodowej Gali Boksu. Wg jego słów, TVP rzekomo nie wywiązała się z umowy, umożliwiając bezpłatną transmisję gali poza granice Polski. Wg wyliczeń, oszacowane straty to nawet 1,5 mln złotych, gdzie PPV było dostępne w cenie 20 dolarów i właśnie na taką kwotę opiewa pozew:

Zgoda buduje, niezgoda rujnuje. Zabiegałem wiele miesięcy, by rozwiązać ten spór ugodą i porozumieniem. Chociażby ze względu na długoletnią współpracę i sentyment do TVP . Niestety TVP idzie w zaparte, a słowa nowego szefa sportu, cytuję: „że to stek bzdur”, przelały czarę goryczy. Złożyłem pozew przeciwko TVP, ze względu na niewykonanie przez nich umowy. Straty mojej spółki ND Promotion z tego tytuł są bardzo duże, ale prędzej czy później będą wyrównane.

Niestety TVP nie zastosowała lub zastosowała w sposób wadliwy geoblokadę, gdyż gala była na żywo dostępna na całym świecie na stronie internetowej TVP oraz w przekazie telewizyjnym. W efekcie wszyscy za granicą oglądali galę bez opłat, a moja spółka ND Promotion poniosła z tego tytułu gigantyczne straty oscylujące w kwocie półtora miliona złotych.

Dzisiaj, będziemy mieli okazję transmitować wrocławską konferencję prasową promująca Boxing Night 15 i z pewnością uda nam się zamienić kilka słów z Marcinem Najmanem. Nie wiemy czy i w jaki sposób, spór z TVP odbije się na współpracy pomiędzy galą a telewizją, ale niebawem na pewno się dowiemy.

Podziel się ze znajomymi
  • 72
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Tomaso Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomaso
Użytkownik
Tomaso
Offline

Trochę stary ten news ;p