Mirosław Okniński nawołuje do powstania polskiego związku i dołączenia MMA do Igrzysk Olimpijskich

05 Grudzień 2018
2

Kiedyś Mirosław Okniński pisał „UFC, UFC, UFC”, a dzisiaj pisze po prostu „MMA, MMA, MMA.” To nie przypadek, że zmieniło się hasło przewodnie krewkiego trenera z Warszawy, bo jak twierdzi plan jest znacznie bardziej ambitny i nie ogranicza się do jednej organizacji:

Ostatnio rozmawiałem z pewną osobą, która zna prezydenta światowej federacji. Jestem po rozmowach i oni są za tym, żeby polskie środowisko się zjednoczyło i żeby powstał polski związek. Światowa federacja MMA jest za tym, żeby w każdym państwie był związek krajowy. Na szczęście ja żyję w dobrych stosunkach z szefem FEN, pogodziłem się z Maciejem Kawulskim i z KSW też jestem w dobrych relacjach. Do tego jestem w dobrych relacjach z Tomaszem Babilońskim, oraz z ALMMA. Jestem chyba jedyną osobą, która w MMA jest od początku. Po drugie zorganizowałem mnóstwo gal amatorskich i zawodowych, wychowałem wielu zawodników… przecież samego Macieja Kawulskiego trenowałem.

Co jak co, ale trener Okniński zna się na rzeczy i jednego odmówić mu się nie da:

Nikt na pewno nie powie mi, że się na tym nie znam, a do tego z nikim nie jestem skłócony. Moim celem zawsze było dobro MMA i jak powiedział wspomniany Maciej Kawulski „Mirek kocha MMA miłością nieodwzajemnioną.” Lubimy się ze wszystkimi, nie zamierzam tego zepsuć, choć wiadomo różnie to jest (śmiech). Na pewno zjednoczenie środowiska i zrobienie jednakowych zasad amatorskich oraz zawodowych, polityka antydopingowa… gdzie zauważyłem, że zawodnicy zaczęli schodzić do niższych wag. Nie mówię, że na przykład tego dopingu nie ma w KSW, ale Martin Lewandowski sam powiedział w wywiadzie, że myślą o wprowadzeniu badań.

My głosowalibyśmy na Mirosława Oknińskiego, a Wy?

Podziel się ze znajomymi
  • 81
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Nandi LWojciech Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nandi L
Gość
Nandi L
Offline

Masz mój głos Trenerze!