Tomasz Babiloński: „Kołecki jedynym zawodnikiem, z którym miałem kontrakt słowny.”

05 Grudzień 2018
7

Na wieść o zmianie obozu przez Szymona Kołeckiego z Babilon MMA do KSW, zawrzało. Temperatura podniosła się tym bardziej, gdy niedługo po tym ogłoszono iż jego rywalem będzie Mariusz Pudzianowski. Te wszystkie wydarzenia skłoniły nas do tego, aby skontaktować się z Tomaszem Babilońskim i porozmawiać z nim o kulisach zakończenia współpracy:

Obydwaj na tym skorzystaliśmy. On szukał startów cyklicznych, my wchodziliśmy w MMA. On więc potrzebował nas a my jego. To był jedyny zawodnik z którym miałem kontrakt słowny. Za to go ceniłem i go szanuję. Jakoś tak to przekładaliśmy, a Szymon jest osobą która nie kombinuje, nie zmienia co chwilę zdania, bo ktoś mu da 5 złotych więcej. My do jego rozwoju też podeszliśmy osobiście. Plany ostatniej walki zmieniła ta jedna przełożona gala (w Radomiu). Powiedziałem mu, Szymon idź i walcz jeżeli masz takie możliwości, zabezpiecz rodzinę. Tu nie było się co zastanawiać, bo warunki jakie dostał od KSW… ja chciałbym przypomnieć, że za 2 tygodnie robimy szóstą imprezę a nie czterdziestą szóstą. Rozwijamy się małymi kroczkami, tu trzeba spokojnie. Od razu nie ma nic.

To jest zawodnik, który zasługuje by zarobić w tej dyscyplinie odpowiednio dobrze, a KSW ma takie możliwości. To pierwszy zawodnik, który odchodzi do dużo większej komórki, tak samo fighterzy odchodzą od nich do UFC. To jest biznes przede wszystkim, gdzie zawodnicy muszą patrzyć na siebie, gdyż kariera nie trwa wieczność.

Kto teraz zastąpi mistrza olimpijskiego? Odpowiedź wydaje się oczywista w obliczu niedawnego angażu „Różala”, który zapowiedział powrót do MMA:

Marcin Różalski, który jest z nami od niedawna i teraz chcemy mu robić walki. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Zawodnicy przychodzą i odchodzą, to jest normalne.

Podziel się ze znajomymi
  • 79
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
2 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
W.MrozowskimoonZawodnik32 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
moon
Gość
moon
Offline

To jest chyba jedyny zawodnik do którego mam pełny szacun w mma.

Zawodnik32
Gość
Zawodnik32
Offline

Mieć szacun u moona to nie byle co.

moon
Gość
moon
Offline

Jak sie na niego zasługuje swoim charakterem to się ma.

moon
Gość
moon
Offline

nikt

Zawodnik32
Gość
Zawodnik32
Offline

I to jest podejście.