UFC przygotowuje się do wprowadzenia i modyfikacji poszczególnych kategorii wagowych

03 Grudzień 2018
0
UFC przygotowuje się do wprowadzenia i modyfikacji poszczególnych kategorii wagowych
foto.: usa today

Nowe rękawice, likwidacja kategorii muszej mężczyzn, dodanie wagi muszej kobiet, to tylko niektóre z ostatnich zmian jakie szykują się lub już zaszły wewnątrz największej organizacji na świecie. To nie koniec, bo forsowane przez Nate’a Diaza 165 funtów przy okazji niedoszłej dla niego walki na UFC 230, wydaje się nie być tak odległym planem jak wstępnie zakładano.

Standardowo, Dana White po mistrzowsku wszystkiemu zaprzeczał, ale całość zaczyna nabierać koloru. W niedawnym „tweecie”, Josh Thompson poinformował, że plany wprowadzenia nowej dywizji są bliżej niż dalej:

Wraz z walką Dillashaw vs Cejudo, kategoria musza zostanie zamknięta z tego co mówią wszyscy oficjele UFC z jakimi rozmawiałem. Ma ją zastąpić 165 funtów.

Oliwy do ognia dodała ostatnia walka Raphaela dos Anjosa, który był znacznie mniejszy niż Kamaru Usman. Rezultat można było oglądać na przestrzeni trzech rund Wielkiego Finału TUF 28. To jednak nie wszystko, bo skoro powstanie nowa kategoria, pozostałe też będą musiały zostać jakoś dopasowane, żeby różnica nie była zbyt wielka. I tak:

A więc półśrednia i jej 170 funtów, ma zostać podniesiona do 175 funtów, co wydaje się akurat logiczne. A więc 155, 165, 175, 185 wydają się już bardziej ludzkie i być może niektórzy fighterzy pójdą na przykład ze 155 do 165. Gorzej, jeżeli ci którzy ledwo mieścili się w 170, zejdą do 165 lbs.

Nie można tego wykluczyć, co pokazują ostatnie wydarzenia. Wprowadzone poranne ważenie okazało się nietrafionym pomysłem, bo wielu zawodników zamiast zdrowia, wybrało dane im kilka godzin na nawadnianie organizmu po jeszcze cięższym ścinaniu niż zazwyczaj.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o