Valentina Shevchenko skromną alternatywą za Jędrzejczyk: „Wolę działać, zamiast mówić.”

10 Grudzień 2018
2

Chwilę po zwycięstwie w Kanadzie, Valentina Shevchenko opowiedziała zgromadzonym dziennikarzom na konferencji prasowej UFC 231, ile oznacza dla niej to jak zdobyła pas w starciu z Joanną Jędrzejczyk:

Ten pas odzwierciedla całą moją pracę i poświęcenie dla tego sportu. Wiedziałam, że to będzie dobra i twarda walka. Gdy mierzysz się z prawdziwym przeciwnikiem, tylko tak da się udowodnić, że jest się prawdziwym mistrzem.

Było trochę inaczej niż w poprzednich pojedynkach. Wszystko z czym musimy sobie radzić oprócz samej walki, wywiady, itp. To zabiera energię i musimy sobie z tym radzić. Z różnic odnośnie walki, to oczywiście inne rękawice.

Pokonana olsztynianka wielokrotnie powtarzała, że szansa zdobycia drugiego tytułu podkreśli jej wielkość, stawiając ją na czele wszystkich walczących dotychczas kobiet w MMA. Zapytana w jaki sposób zwycięstwo nad Jędrzejczyk pomoże jej w kontekście spuścizny, Valetina skromnie odpowiedziała:

Dla mnie ważne jest, aby po prostu robić to co kocham. By współzawodniczyć i robić sztuki walki. Nie wiem gdzie mnie to zaprowadzi w kontekście wielkości jako zawodnika. Jeżeli ludzie tak uznają, to ok – zgodzę się z nimi. Ja jednak jestem osobą, która woli działać zamiast mówić.

Nie dbam o to kto będzie kolejnym przeciwnikiem, jestem gotowa na każdego. Chcę bronić pasa najczęściej jak to możliwe. Nie mam żadnych kontuzji i chcę z powrotem być czymś zajęta. Nie będę mistrzynią, która powie że teraz potrzymam pas latami, nie robiąc nic i mówiąc tylko „cześć” do mediów. Potrzebuję akcji, dla mnie to jest ważniejsze. Wcześniej musiałam czekać na walki, gdzie mistrzyni mogła to przedłużać. Teraz ja jestem mistrzynią i to ja mogę wybierać dzień pojedynku. Dzisiaj jednak, chcę po prostu świętować zwycięstwo z moją drużyną.

Podziel się ze znajomymi
  • 104
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Zawodnik32Kap Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zawodnik32
Gość
Zawodnik32
Offline

Valentina jest świetna <3 Prawdziwa mistrzyni na swoim miejscu.

Kap
Gość
Kap
Offline

Bardzo przyjemnie się jej słucha – skromna i rzeczowa