Wróblewski, Zorczykowski i Sadura w walkach o pas na West Side Fighting Challenge 6 w Austrii

04 Styczeń 2019
0

Już 9 lutego trzech polskich zawodników obiera kierunek Austria i tamtejszą West Side Fighting Challenge 6. Nasi rodzimi fighterzy obstawiają najważniejsze pozycje na karcie walk, plus mistrzowskie tytuły w tle, które mają szansę przyjechać do Polski.

W najważniejszym pojedynku wieczoru Piotr Wróblewski (4-2) wróci po ponad rocznej przerwie by zmierzyć się z mistrzem wagi koguciej Kenji Bortoluzzim (8-3-1). Reprezentant Szwajcarii jest po dwóch zwycięstwach, gdzie na pierwszy rzut oka jego gra opiera się przede wszystkim na umiejętnościach chwytanych. Dla Polaka będzie to pierwsze starcie od czasów przegranej z Jakubem Wikłaczem w grudniu 2017. Po drodze miał walczyć w stolicy, ale wyeliminowała go kontuzja.

Dołączy do niego w rozpisce Damian Zorczykowski (6-2), który jest po dwóch wygranych na Babilon MMA. Reprezentant Łomży narzucił sobie ambitne tempo, bo dopiero co wygrał w połowie grudnia, a czeka na niego Gabriel Sabo (6-4). Szwajcar walczył w kilku prestiżowych organizacjach w Rosji, ale bez większego powodzenia i teraz ma trzy przegrane z rzędu. Wciąż wierzy, że jak na brązowy pas BJJ przystało potrafi być niebezpieczny. Panowie zmierzą się o pas wagi piórkowej.

Ponad roczną przerwę i przegraną na LFN 8 spróbuje wymazać reprezentantka Shark Top Team Katarzyna Sadura (3-3). Jej rywalka Stephanie Egger (3-1) wszystkie zwycięstwa odnosiła przed czasem, a w 2016 miała niejednogłośny epizod w Invicta FC. Starcie również będzie miało mistrzowski pas jako dodatkową atrakcję starcia.

Gala już 9 lutego w Austrii, a poniżej dokładna rozpiska.