ACA 92: Karol Celiński znokautowany w 4 rundzie walki o pas z Yagshimuradovem

16 Luty 2019
2
ACA 92: Karol Celiński znokautowany w 4 rundzie walki o pas z Yagshimuradovem
foto.: aca-mma.com

Karol Celiński (16-6-1) chciał jeszcze spełnić marzenie zdobywając mistrzowski pas na ACA 92 zanim zakończy karierę, niestety nie było mu dzisiaj dane. Na przestrzeni 4 rund Polak bronił i atakował bardzo dobrze, niestety Dovletdzhan Yagshimuradov (16-5-1) z Turkmenistanu wykorzystał dobre obalenie i ciosami nie pozwolił mu już wstać.

Runda 1.

Dovletdzhan od początku operował głównie nogami, atakując uda Polaka. Celiński wyraźnie skupiony szukał swojej okazji. Obaj w zasadzie weszli do oktagonu bez kropli potu. Super szybka obrotówka reprezentanta Turkmenistanu przecięła powietrze pod koniec rundy.

Runda 2.

Karol namierzał rywala przez pół rundy i wykorzystał sytuację, aby przechwycić nogę i przewrócić. Doskoczył i przytrzymał, ale na bardzo krotko. Obaj próbowali trafić front kickami. Yagshimuradov próbował przycisnąć tempo, ale Celiński nie pozostawał dłużny.

Runda 3.

Karol posłał potężny sierp, ale rywal wykazał się dobrą pracą nóg. Celiński trafił, jednak obaj wydają się nie ryzykować niepotrzebnie walcząc raczej bezpiecznie niż agresywnie. To może być koszmar dla sędziów punktowych. Pod koniec Celiński otrzymał uderzenie na krocze.

Runda 4.

Reprezentant Turkmenistanu zaskoczył świetnym timingiem i wynikającym z tego wyniesieniem. Na czole Karola pojawiła się krew po jednym z łokci w parterze jakie otrzymał. Sędzia tłumaczy Dovletdzhanowie, żeby nie uderzał z 12 na 6. Gdy pojawił się odpowiedni moment zawodnik z Turkmenistanu przyśpieszył łokciami, którymi powoli przełamywał i wgniatał Celińskiego w ziemię. Polak wskazywał po wszystkim na swój bark, który najwyraźniej ucierpiał. Nowy mistrz skomentował:

Chciałbym podziękować wszystkim. Wiem, że walczyłem z lokalnym bohaterem i dlatego czułem się z tym nieswojo. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie po drodze.

Podziel się ze znajomymi
  • 60
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
moon
moon
2 lat temu

Tak to bywa w zyciu, raz sie wygrywa raz pregrywa.

Kalbar
Kalbar
2 lat temu

Szkoda. Na koniec mógł spełnić marzenie.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x