FEN 24: Kamil Łebkowski vs Adrian Zieliński eliminatorem do walki o pas w kategorii piórkowej

13 luty 2019
2
FEN 24: Kamil Łebkowski vs Adrian Zieliński eliminatorem do walki o pas w kategorii piórkowej

Już 16 marca na gali FEN 24  w Warszawie dojdzie do elektryzującego starcia pomiędzy Kamilem Łebkowskim (18-8) Adrianem Zielińskim (17-8). Wg oficjalnej informacji będzie to eliminator do pasa w wadze piórkowej.

Zieliński to doświadczony zawodnik walczący w  organizacji ACB (red. dzisiaj już ACA)  gdzie stoczył ostatnie 8 pojedynków, a z czego wygrał 3. Na swoim koncie ma zwycięstwa z takimi zawodnikami jak Marian Ziółkowski, Niko Puhakka czy Adam Golonkiewicz. Swego czasu zapowiadał się na główną siłę kategorii lekkiej, jednak po kolejnych zwycięstwach nie było znaczącego przełomu na jaki zasłużył. Aktualnie jest po trzech przegranych i prawie rocznej przerwie w startach, które zamierza odwrócić na swoją korzyść:

Nie walczyłem przez jakiś czas, bo nie jest to moje główne zajęcie. Oprócz tego prowadzę również treningi. Do tego po drodze była przerwa reorganizacyjna w ACA przez pół roku. Gdy wrócili do gry, to nie chcieli mnie na galę w Warszawie, a tu na FEN pojawiła się szansa to mówię sobie „spróbuję”. Mój kontrakt opiewa na dwie walki dla FEN, gdzie następną mam stoczyć w okresie letnim. Jednocześnie cały czas jestem też zawodnikiem ACA. Zmienił się tam jednak zarząd oraz polityka organizacji, dlatego przed powrotem muszę się odbudować.

Wprawny fan z miejsca zauważył, że dla olsztyńskiego zawodnika jest to nowa, lżejsza kategoria gdzie dotychczas walczył w lekkiej:

To w sumie wniosek po ACA, gdzie każdy zbijał spore ilości kilogramów. Już od jakiegoś czasu przymierzałem się do zejścia i na dzisiaj rano ważyłem na czczo tyle co miałem na dzień przed ważeniem w kategorii lekkiej.

Jeko kolejny rywal Kamil Łebkowski ostatnią walkę stoczył na FEN 22 w Poznaniu, gdzie wygrał z Łukaszem Demczurem. Wcześniej ”Bomba” walczył dla PLMMA, ACB, Ring XF oraz zagranicznego WSOF, które miało być przepustką do wielkiego świata. W sumie historia jego zwycięstw i wielkich nadziei pokładanych przez fanów jest łudząco podobna do historii Adriana. Obaj mają ze sobą krótką historię treningową z racji miejsca zamieszkania, ale Zielińskiemu ten fakt nie przeszkadza:

Z kim tu się bić? Znamy się i po koleżeńsku możemy sobie dać w mordę. Coś już razem trenowaliśmy, ale bez przesady.

Gala FEN 24 już 16 na Warszawskim Torwarze gdzie w walce wieczoru zobaczymy starcie  Arkadiusz Wrzosek vs Patrick Schmid i Andrzej Grzebyk vs Kamil Gniadek. Bilety na galę są dostępne na stronie federacji oraz na portalu Eventim.pl.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kalbar
Kalbar
3 lat temu

Będzie dobra bitka 👊 będę oglądał napewno.

Nandi L
Nandi L
3 lat temu

Prezes długo szukał Kamil długo czekał i jest pojedynek Bomba😆Brawo Panie Jóźwiak!!! Nie mogę się doczekać tej Gali😊

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x