Khabib ma radę dla Fergusona: „Zapracuj na szansę jeszcze jednym zwycięstwem.”

25 Luty 2019
0
Khabib ma radę dla Fergusona: „Zapracuj na szansę jeszcze jednym zwycięstwem.”
foto.: ufc.com

Pewnie nie łatwo wskazać inną pracę tak bardzo niewdzięczną jak MMA, gdy wiadomo że mistrz danej kategorii może być tylko jeden w danym czasie, ale na miano to pracuje po kilkudziesięciu zawodników w danej dywizji. Historia pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem i Tonym Fergusonem jest podręcznikowym przykładem konsekwencji z uporem maniaka, gdy obaj zawodnicy przez kilka lat byli o włos od walki ze sobą czy o tytuł, by dopiero po kilku próbach jednemu z nich się to wreszcie udało.

Teraz, gdy Dagestańczyk dzierży pas i pauzuje z powodu zawieszenia w prawach zawodnika, nie walczy również Ferguson, który nie zamierza mierzyć się o cokolwiek poniżej właściwego pasa. Khabib honorowo wierzy, że ich losy ponownie się przetną, jednak ma dla „El Cucuy’a” poradę z której jego zdaniem powinien skorzystać, jeżeli chce walczyć z mistrzem po roku absencji:

View this post on Instagram

I want to remind you guys, that before I become champion, I was close to the title fight 3 times and all 3 times I missed my opportunity. First was in July 2016 when I was offered to fight in Ramadan month and I turned it down, second was UFC 205 NYC when I was offered a title fight, bout agreement signed, but my title was given away, you know the story. Third time was UFC 209 where I was hospitalized and almost died. But after every single fail I were said: you missed your chance, earn your shot with one more victory. Tony you had your chance and you missed it, and that’s your fault only. You know that I’m disqualified and can’t fight, but it’s not fair to strip me off the title, I fought 3 times in 9 months. I won and defended my belt. As a fighter you deserve a title fight, you are great fighter and opponent, but now you have to fight or wait for my DQ to be over and fight(but UFC doesn’t want it). I don’t understand your offenses, if you fell down, you got to get up, not complain. #ufc #mma #ufclightweight

A post shared by Khabib Nurmagomedov (@khabib_nurmagomedov) on

Chcę Wam wszystkim przypomnieć, że zanim zostałem mistrzem, byłem bliski walki o pas trzy razy i wszystkimi trzema przegapiłem swoją szansę. Najpierw w lipcu 2016, gdy zaproponowano mi walkę w trakcie Ramadanu i dlatego ją odrzuciłem. Druga była na UFC 205 w Nowym Jorku, podpisałem kontrakt, ale mój pas otrzymał ktoś inny. Znacie historię. Trzeci raz był na UFC 209 gdy mnie hospitalizowano i prawie umarłem. Jednak za każdą porażką powiedziano mi: „Przegapiłeś szansę, zasłuż na nią jeszcze jedną wygraną.”

Tony, miałeś swoją szansę i przegapiłeś ją. To wyłącznie Twoja wina. Wiesz, że jestem zdyskwalifikowany i nie mogę walczyć. To nie fair by pozbawiać mnie pasa, bo walczyłem trzykrotnie w 9 miesięcy. Wygrałem i obroniłem swój pas (red. hm?). Jako fighter zasługujesz na pojedynek o pas, jesteś wspaniałym zawodnikiem i przeciwnikiem. Teraz jednak musisz walczyć lub czekać aż moja dyskwalifikacja się zakończy. Nie rozumiem Twoich obraźliwych komentarzy. Jeżeli upadłeś to musisz wstać, nie narzekać.

Okres zawieszenia Khabiba mija 6-go lipca.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o