Podsumowanie 20-lecia pracy Mirosława Oknińskiego: „Im dłużej jestem trenerem, tym bardziej rozumiem zawodników.”

11 Luty 2019
4

Mirosław Okniński na imprezie z okazji uczczenia 20-lecia pracy trenerskiej, która odbyła się w sobotę w warszawskim barze KSW. Wg naszego rozmówcy jeden z największych jego sukcesów przyszedł całkiem niedawno i był bardzo osobisty:

Najważniejsze dla mnie jest to, że wygrałem walkę z nowotworem, wracam do zdrowia i sił. A jeżeli chodzi o karierę trenera, to jest to całe mnóstwo sukcesów i porażek. Na pewno wychowałem wielu zawodników, którzy wygrywają, mają pasy mistrzowskie i są świetnymi fighterami.

Organizowałem gale zawodowe, bo moi zawodnicy nie mieli gdzie walczyć. Na pewno zawsze chciałem być trenerem i bardziej zajmować się zawodnikami niż organizować gale.

Jest sporo osób, które towarzyszyły mi na drodze trenerskiej. Taką osobą, która jest ze mną najdłużej to Adam Jankowski z Grudziądza, Paweł Mistewicz z Warszawy. Takim światełkiem w tunelu gdy byłem chory, okazał się Szymon Kołecki i dzięki niemu uwierzyłem, że warto to robić. Teraz prowadzę również Michała Oleksiejczuka, najmłodszego Polaka w UFC, Kevina Szaflarskiego. Jest wiele młodych talentów. Maciej Kawulski właściciel KSW, to mój uczeń który odniósł największy sukces w biznesie.

Jeżeli chodzi o moich uczniów, to wychowałem sobie bardzo dużą konkurencję. Ci, których tu nie ma to nie zawsze chcą się przyznać, że u mnie trenowali. Teraz, im dłużej zajmuję się pracą trenerską to tym bardziej rozumiem zawodników. Tym bardziej rozumiem ich ciężkie zmagania fizyczne i psychiczne. Bardziej nadaję na ich falach i jestem w stanie szybciej ich zrozumieć.

Więcej w wywiadzie powyżej.

Podziel się ze znajomymi
  • 60
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
KKS
KKS
1 rok temu

Wojtek,Mirek powiedzial Damian Jankowski z Grudziadza,a u Ciebie jest napisane Adam Jankowski…taka mala poprawka 🙂

Nandi L
Nandi L
1 rok temu

Szacunek za kawał dobrej roboty Trenerze! jeszcze niech Szymon wygra bój z Pudzianem a Kewin zdobędzie angaż w UFC a będzie to chyba najbardziej udany rok od dłuższego czasu. Forma jest zdrowie tak że hej przygodo😁

moon
moon
1 rok temu

Super ze Mirek pokonał nowotwór. Mam nadzieje ze nie zapomni tego powtorzyc na komisji w sprawie renty 😉 Kawal czasu, troche tych zawodników wypromował.