Rafał Kijańczuk zawalczy o pas na M-1 Challenge już 30 marca. FEN był opcją rezerwową

22 Luty 2019
4
Rafał Kijańczuk zawalczy o pas na M-1 Challenge już 30 marca. FEN był opcją rezerwową

Na całe szczęście wyjaśniła się sytuacja i data kolejnej M-1 Challenge 101, w której o najwyższe laury zawalczy utalentowany Rafał Kijańczuk (7-0). Musicie bowiem wiedzieć, że nie było łatwo bo organizacja odwołała szereg gal na ten rok, które miały odbyć się na rosyjskich landach. Zamiast tego jest zmiana strategii na gale partnerskie w krajach poza Rosją. W tym konkretnym przypadku w Kazachstanie.

Zgodnie z akceptem matchmakera M-1 i co najważniejsze samego mistrza Khadisa Ibragimova (7-0), panowie już 30 marca zmierzą się o pas wagi półciężkiej, który obecnie należy do Rosjanina. To co łączy obu fighterów to staż w zawodowym MMA, rekord i podobny wiek. Różni ich mistrzowski tytuł, który obecnie dzierży Ibragimov.

Sytuacja rozgrywała się bardzo dynamicznie, bo podczas gdy M-1 wyjaśniało swoje sprawy szykując się do zmiany strategii, Rafał nie próżnował i nawiązał kontakt z FEN, które było opcją rezerwować gdyby marcowa gala o pas nie wypaliła. W rozmowie z MMAnews usłyszeliśmy:

Dowiedziałem się o tej walce z Ibragimovem jakieś 8 dni temu. Początkowo była mowa o terminie majowym w Chinach, ale był to dla mnie zbyt odległy termin. Z tego powodu szukałem pojedynku na zastępstwo, który w zasadzie był już nagrany. Chodzi o Fight Exclusive Night gdzie miałem walczyć, ale ostatecznie potwierdzono mi pojedynek w Kazachstanie.

Do starcia z Khadisem Ibragimovem, Rafał trenuje już w warszawskim Berkut WCA Fight Team.

Podziel się ze znajomymi
  • 40
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
RablaKKalbarZawodnik32 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kalbar
Gość
Kalbar
Offline

Świetna informacja!!!! Mam nadzieję, że Kijanczuk wyjaśni obecnego mistrza i usłyszymy nas The new 🤞 Swoją drogą waga półciezka w Polsce najlepsza w tej chwili. Jano i Lord w UFC dają radę, tu walka o pas M1.

Zawodnik32
Gość
Zawodnik32
Offline

Lord na petardzie jako tako się utrzyma na nogach.

Kalbar
Gość
Kalbar
Offline

Ale walkę w debiucie wygrał. Teraz ma szansę udowodnić to ponownie. A Pan wiemy który z WCA…….

RablaK
Gość
RablaK
Offline

Karol Bedorf jest Brucem Lee ….