TFL 16: Cadena pozbawiony pasa, Hubert Szymajda nowym mistrzem

19 Luty 2019
1
TFL 16: Cadena pozbawiony pasa, Hubert Szymajda nowym mistrzem
foto.: tfl-mma

Przynajmniej dwie ciekawe informacje wypłynęły w oficjalnej zapowiedzi TFL 16 z udziałem Huberta Szymajdy, który w październiku zdobył tymczasowe mistrzostwo wagi lekkiej w oczekiwaniu na rewanż z Guilherme Cadeną. Pierwsza wiadomość dotyczy właśnie wspomnianego pasa:

Wracam na TFL 16 udowodnić, że pas jest mój. Moja droga do tytułu zaczęła się w marcu ubiegłego roku, gdzie podejmowałem rękawice z groźnym Brazylijczykiem Guilherme Cadeną. Wszyscy wiedzą co się stało gdy z dyskwalifikacji przegrałem walkę, ale nie czułem się wielce przegrany. W czerwcu zmierzyłem się z jego klubowym kolegą i nie wyszliśmy poza 1 rundę, bo został uduszony. Następna walka była z Robertem Maciejowskim o tymczasowy pas. Robert był wymagający i wiedziałem czego się spodziewać. na szczęście wyszedłem zwycięsko z tego pojedynku, pas jest na moich biodrach i teraz zamierzam bronić tego co zdobyłem tyloma walkami oraz długą drogą wymagającą tak wielu wyrzeczeń.

W rozmowie z MMAnews, zawodnik poinformował nas, że po dwóch odrzuconych przez Cadenę propozycjach obrony, organizacja najwyraźniej pozbawiła Brazylijczyka pasa. Tym samym Hubert przejął pałeczkę lidera:

Guilherme nie przyjął dwóch propozycji obrony pasa TFL i zostało mi to tak przedstawione, że nie chcą już więcej korzystać z jego usług. W Radomiu to ja mam więc wyjść jako prawowity mistrz.

Druga informacja dotyczy jego rywala, który tym samym będzie pretendentem w kategorii lekkiej, o czym kontynuował wypowiedź w poniższej zapowiedzi:

Swoje przygotowania zacząłem w tajskim Phuket Top Team, gdzie spędziłem okrągły miesiąc z zawodnikami ACA, mistrzowie M-1, zawodnicy Bellatora, One Championship, także liznąłem nieco światowego poziomu. Ja znam już swojego rywala i będzie przedstawicielem legendarnej rodziny, także nie zamierzam pozostawić cienia szansy na zwycięstwo mojego przeciwnika.

Nam chodzi przede wszystkim o zdanie „przeciwnik będzie przedstawicielem legendarnej rodziny.” Legendarna i liczna fighterska rodzina w sportach K-1 i MMA jest tylko jedna o ile nas pamięć nie myli i na nasze oko, chodzi o któregoś z rodziny Rajewskich. Nietrudno zgadnąć o którego, ale to już pozostawiamy na oficjalne ogłoszenie.

Cała zapowiedź dostępna poniżej.

Podziel się ze znajomymi
  • 76
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zdzisław Prąciak
Zdzisław Prąciak
1 rok temu

Łukasz czy Sebastian 😏 ?