Ben Askren zadusił Lawlera w 1 rundzie UFC 235: „Dana, to wszystko co dla mnie masz?”

03 Marzec 2019
3
foto.: mmafighting.com

Sporo lat potrzebował Ben Askren, żeby zadebiutować w organizacji UFC, ale wreszcie dopiął swego w starciu z byłym mistrzem wagi średniej. Mimo piekielnie ciężkiego początku, „Funky” wrócił do siebie i założył zaskakująco podstawowe duszenie Bulldog, które pozbawiło rywala przytomności już w 3:20 pierwszej rundy.

Runda 1.

„Funky” od razu poszedł po nogi i stamtąd próbował zajść za plecy. Jakież musiało być jego zaskoczenie, gdy został rzucony na plecy, stamtąd Lawler posłał grad potężnych cepów na rozpłaszczonego Bena. Walka wróciła do stójki, a twarz Askrena zabarwiła się cała na czerwono. Klincz i próba trafienia kolanem na twarz Robbiego. Ben zszedł po kostkę, do kolana i po pas. Obalił i zaszedł za plecy szukając duszenia. Zmienił uchwyt i poszedł po Bulldog Choke i wydawało się, że Robbie wyraźnie spłynął. Sędzia Herb Dean sprawdził bezwładną rękę Lawlera i przerwał pojedynek. Gdy Ben puścił uchwyt, krew natychmiast wróciła do głowy Robbiego, ale było już za późno. Przez chwilę przegrany był zły na sędziego, ale replay nie pozostawił wątpliwości, że to było dobre zatrzymanie.

Po wszystkim Ben Askren skomentował:

Nie wiem ile razy wizualizowałem sobie to skończenie i aż się chce zapytać „Dana, czy to wszystko co tam masz? Dawaj!” Myślałem, że Robbie jest ok ale później zauważyłem, że rzeczywiście stracił przytomność. Hej. ludzie możecie gwizdać. Trochę zajęło mi, żeby wrócić do dobrej pozycji, ale to jest właśnie Funky. Nie jestem sędzią, ja mam tylko walczyć. Widziałem możliwość i ją wykorzystałem.