Fryderyk Dąbal przed DFN 5: „Zamierzam podyktować własne warunki w rewanżu z Sępkowskim.”

01 marzec 2019
1
Fryderyk Dąbal przed DFN 5: „Zamierzam podyktować własne warunki w rewanżu z Sępkowskim.”
foto.: Aleksandra Sędek/WCA Fight Night

Co bardziej wytrawni fani pamiętają pierwsze starcie Rafała Sępkowskiego (4-5) z przyjezdnym wówczas Fryderykiem Dąbalem (4-4) na WCA Fight Night 3 w listopadzie 2016. Jednogłośni przegrany Rafał będzie miał już jutro szansę odwrócenia losu na swoją korzyść, gdy po raz drugi stanie na przeciw tego samego rywala. A stanie się to w ramach piątej Dragon Fight Night w Tłuszczu:

Od ostatniej walki z Fryderykiem wprowadziłem diametralne swoje całe przygotowania i wprowadziłem zmiany. Nie tylko w odżywaniu, ale w przygotowaniu motorycznym.

– powiedział w oficjalnej zapowiedzi gali Sępkowski. W rozmowie z MMAnews, zwycięski z kolei Fryderyk również przekonywał nas o tym jak solidnie przepracował tamten czas:

Pierwsza runda była taka, że wszedł i mnie obalił, przeleżał okładając mnie do końca. Do drugiej podeszliśmy tak, że nie dałem się mu już obalić. W stójce byłem trochę lepiej wyglądałem, tak samo w klinczu i wygrałem 2 i 3 rundę. Raz go obaliłem w 3-ciej, ale nie schodziłem do parteru bo dobrze sobie radziłem w stójce. Wygrałem pewnie dwie rundy i tak zdobyłem jednogłośne zwycięstwo. Zadziwiająco nawet nasz pierwszy pojedynek jeszcze miesiąc temu był dostępny w sieci, a nagle zniknął. Ciekawe czemu?

Ciężko powiedzieć czego mam się spodziewać po 2,5 roku od naszej pierwszej potyczki. Myślę jednak, że zobaczę całkiem inną taktykę z jego strony. Dlatego nie przygotowywałem się tym razem pod niego.Ustaliłem własne warunki jakie będę chciał podyktować w tej walce. Zdaję sobie sprawę, że mój rywal jest solidnym i ułożonym zawodnikiem. Ma parter, stójkę, w klinczu też sobie radzi. Ja jednak mam swój plan i zamierzam go wdrożyć w trakcie walki.

Pierwsza walka Dragon Fight Night 5 już jutro o 19:30 w Tłuszczu. Poniżej oficjalna video zapowiedź walki numer 2.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
moon
moon
3 lat temu

Bedzie dobra walka.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x