Jon „Pikogram” Jones powrócił ze zdwojoną siłą w badaniach przed UFC 235. Walka zgodnie z planem

01 marzec 2019
8
Jon „Pikogram” Jones powrócił ze zdwojoną siłą w badaniach przed UFC 235. Walka zgodnie z planem
foto.: usa today

Teraz wiemy już dlaczego Komisja Stanu Nevada tak usilnie broniła się przed przedwczesnym opublikowaniem i poskładaniem wyników badań Jona Jonesa w całość. „Pulsujący” Turinabol powrócił bowiem w organizmie mistrza wagi półciężkiej przed UFC 235 niczym bumerang:

Feb. 1: Brak ustaleń (USADA)
Feb. 9: Brak ustaleń (VADA Calif.)
Feb. 14: Ustalono: DHCMT M3 wykryte 40 pg/mL (NSAC)
Feb. 15: Ustalono: DHCMT M3 wykryte 20 pg/mL (NSAC)
Feb. 18: Brak ustaleń (VADA Nev.)
Feb. 23: Rezultaty w oczekiwaniu (USADA)

Oficjel słynnego laboratorium w Salt Lake City akredytowanego przez WADA podsumował, że nie ma jakichkolwiek dowodów na to, aby Turinabol został przyjęty ponownie i Jon może walczyć 2 marca na UFC 235.

Prowadzący program antydopingowy UFC Jeff Novitzky odpowiedział na pytania dziennikarzy, którzy naturalnie mieli sporo zagadnień czekających wyjaśnienia:

Śladowe ilości wykrytego DHCMT M3 nie wpłyną na wystąpienie Jonsa w sobotę. Tak małe ilości są najlepszym dowodem na to, że nie zostały przyjęte nowe dawki substancje. Gdyby tak było, zauważylibyśmy (krótkie) metabolity Turinabolu. W swojej karierze nigdy nie widziałem, żeby jeden zawodnik był testowany przez pięć różnych ośrodków badawczych w ciągu dwóch miesięcy.

Rozmawiałem z teamem Jonesa i moment w którym wykryto u niego pikogramy Turinabolu to moment w którym jego przygotowania były w najwyższym momencie. Być może później, gdy w miarę obozu odzyskuje siły to intensywność tego środka również spada.

To jest pytanie za milion dolarów i nauka nie wie jak długo taka sytuacja będzie miała miejsce. Ale jak mówiłem wcześniej, Jon nie jest jedynym sportowcem, który jest w podobnej sytuacji. Na przestrzeni ostatnich lat badania stały się stokroć bardziej wydajne, podczas gdy w innym sporcie wykryto 1 pikogram. Spodziewam się, że takich przypadków będzie coraz więcej. Przypominam o moim przykładzie ziarna soli podzielonego na 55 milionów kawałków i to właśnie jest pikogram. Żeby coś takiego wykryć to wręcz niesamowite.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kalbar
Kalbar
3 lat temu

Cóż niby człowiek wiedział A się ludzil że może jednak 🤣 ale najlepsze wyjaśnienia że takie małe ilości bo ostatnio nie brał 👍teraz przeciwnik powinien moc:
1. Zrezygnować dostać pas i 50 % dodatku z wypłaty Jonesa
2. Przyjąć walkę i próbować będąc czystym
3. Dostać zgodę na szpryce jaka chce i do boju 😎

saku
saku
3 lat temu

Kurka znosi złote jajka, może dziobać wzbogaconą pasze

Primo
Primo
3 lat temu

https://www.youtube.com/watch?v=WK6s-_cTDgQ

Klasyk 🙂 To tak tylko nawiazujac do Jona „igly” Jonesa

moon
moon
3 lat temu

DHCMT M3 nie występuje w moim organizmie bo po prostu nie wpierdalam dopingu. Żenada z tymi wynikami, laniem wody. Na miejscu każdego z przeciwników olalbym walki z Jonesem.

W. mrozowski
W. mrozowski
Reply to  moon
3 lat temu

A badałeś się na doping? kto tam wie co jest w tych parówkach, która jesz na śniadanie.

Plaster
Plaster
Reply to  moon
3 lat temu

moon czy tego chcemy czy też nie ale jak to powiedział Nate każdy coś bierze. Pewnie, że można słuchać słodkiego pierdzenia, że ja nie biorę, ja jestem poza tym. Ale wystarczy posłuchać Różala, wyjałowienie organizmu przy tak wyczynowym sporcie jest mega. Nie wiem czy coś trenujesz, ale jeżeli tak to pomyśl jak się czujesz po np 3 treningach w tyg. Oni zapierd 2 treningi na dzień przez 2-3miesiące do walki. Praw natury nie oszukasz 🙂

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x