Karolina Kowalkiewicz przegrała z Waterson jednogłośną decyzją na UFC on ESPN 2

31 Marzec 2019
9
Karolina Kowalkiewicz przegrała z Waterson jednogłośną decyzją na UFC on ESPN 2
foto.: ufc.com

Michelle Waterson nie bez przyczyny chwaliła się fizyczną stroną przed samym pojedynkiem. Amerykanka, która była zawsze tą mniejszą i techniczną tym razem wyraźnie przeważała gabarytami, szybkością oraz siłą w trakcie pojedynku, dyktując jego przebieg. Te wszystkie elementy doprowadziły ją w konsekwencji do jednogłośnego zwycięstwa, a Karolinę Kowalkiewicz zepchnęło do sytuacji gdzie jest po dwóch poważnych przegranych.

Runda 1.

Waterson trafiła low kickiem, sporo ciosów w powietrze i szuka obalenia. Obie zmieniają postawę na nogach. Celny low kick Karoliny. Waterson poszuka kopnięcie frontalne na kolano. Polka napiera. Podbródkowy od KK i klincz. Waterson rozerwała uchwyt i szuka obrotówki. Reprezentantka Łodzi skróciła dystans i zadaje kopnięcie kolanami, Michelle rozerwała łokciem.

Runda 2.

Podbródkowy Karoliny. Front od Waterson.Celny prawy KK i powtórka. Trzy low kicki od Amerykanki raz za razem. Kowalkiewicz chwyciła za nogę i puściła. Waterson rzuciła Polką przez biodro i poszła do bocznej. Michelle próbuje wykluczyć jej rękę, Kowalkiewicz próbuje odwróconego trójkąta. Amerykanka czai się na balachę i idzie mocno po rękę, Kowalkiewicz wykręca się, ale Michelle wciąż nadwyręża uchwycony łokieć. Syrena przerywa akcję.

Runda 3.

Kowalkiewicz oddychała bardzo głęboko w przerwie. Waterson trafiła high kickiem na twarz. KK napiera atakami. Michelle markuje wejście w nogi i atakuje na górę. Szuka kolejnego obalenia przez biodro, ale łodzianka broni i atakuje na korpus. Klinczuje i przyciska Michelle do siatki. Waterson przejmuje inicjatywę i rozrywa. Trafia krzyżowym, idzie po nogę i obala. Pełna garda Karoliny i powrót do stójki. Łokieć i high kick Waterson. Obrotówka kilka cm przed twarzą Karoliny.

Zanim anonser przeczytał potrójne 30-27, mowa ciała obu Pań jasno mówiła o jednogłośnym zwycięstwie Michelle Waterson. Po wszystkim Amerykanka skomentowała:

Czułam się jak… dziękuję Karolinie. Teraz jesteśmy jak siostry. Czuję, że jestem teraz na wyższym poziomie. Dedykuję ten pojedynek wszystkim rodzicom walczącym o lepsze jutro dla ich dzieci. Bardzo chciałam sprowadzić ją do parteru i skończyć, ale ona naprawdę wie o co chodzi w tej grze i dlatego jest tą, która mogła mnie doprowadzić do pasa. Kimkolwiek będzie mistrzyni, chcę ją w kolejnym pojedynku.

Podziel się ze znajomymi
  • 44
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
5 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Nandi LW.MrozowskimoonLamikoboyPaweł Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nandi L
Gość
Nandi L
Offline

Asia skończy Karolina skończy i długo będziemy czekać na jakąś konkretną Polkę w UFC😐

Lamikoboy
Gość
Lamikoboy
Offline

No niestety, nasze zawodniczki w UFC mają swój prime już za soba. Tutaj nawet nie chodzi o zniżkę formy, bo ona pewnie jest na takim samym poziomie, ale stagnację, dywizja kobieca mocno się rozwinęła, a nasze panie stojaw miejscu. Karlolina przegrywała wczoraj na kazdej płaszczyźniej, stójkowo, siłowo, zapaśniczo, klincz słaby i oczywiście jest znak rozpoznawczy, czyli blokowanie ciosów przeciwnika twarzą. Team Karoliny nie miał na tę walkę zadnego pomysłu, chyba sama Karolina nie bardzo miała pomysł. Trzeba jeszcze dodać, że sama Watersonbyłą świetnie dysponowana. Poza tym trzeba dodać, że swietna gala, świetne walki w piękny nokaut w walce wieczoru, skończeie… Czytaj więcej »

Paweł
Gość
Paweł
Offline

Niestety. Oglądałem tę walkę uważnie i mimo że byłem przekonany – że atutem Kowalkiewicz będzie klincz, walka przy siatce i siła fizyczna – to Waterson była lepsza praktycznie w KAŻDEJ płaszczyźnie. Z szybkością i techniką włącznie. Szkoda.. bo coś nasze gwiazdy z UFC ostatnio pikują w dół. To gadanie przed walką Zabora o Rose Namajunas to też jakieś nieporozumienie – bo tamta Rose z którą wygrała Kowalkiewicz (po przerwie, depresji, rozstała się facetem itp), a ta dzisiejsza Rose – to zupełnie dwie różne zawodniczki.. i gdyby doszło np. wczoraj do walki Rose z Kowalkiewicz to obawiam się, że Polka miałaby… Czytaj więcej »

moon
Gość
moon
Offline

Nie ogladalem niestety ale ciekawy jestem ile razy ryczała po walce. To ma opanowane do perfekcji.

moon
Gość
moon
Offline

Analizując ostatnie walki Karoliny niestety pozytywów brak, stoi w miejscu albo się cofa. To samo było z Jędrzejczyk, jak trenowala w Olsztynie był ogień w chuj jak poszła do ATT to wyszła z tego wielka pizda ale ona dalej się po powala że to takie super amerykańskie. Karolina ma słaba psychikę i musi to poprawić i zmienić sztab jeśli chce się coś nauczyć.

Zawodnik32
Gość
Zawodnik32
Offline

Brawo Miszel.

moon
Gość
moon
Offline

Lubie Karolinę ale jak powiedziałem kiedyś na top 5 za słaba.