Luke Rockhold przed walką z Błachowiczem: „Czuję się silniejszy i szybszy niż kiedykolwiek.”

26 Marzec 2019
0
Luke Rockhold przed walką z Błachowiczem: „Czuję się silniejszy i szybszy niż kiedykolwiek.”
foto.: ufc.com

We wczorajszej audycji na ESPN Luke Rockhold opowiedział co nieco o kulisach przejścia do kategorii półciężkiej, na którą zanosił się już od dłuższego czasu. Ostatnia kontuzja kolana i operacja jaką przeszedł ostatecznie przeważyły szalę na korzyść 205 funtów:

185 funtów mnie zabijało. Nigdy nie czułem się tak odwodniony, było coraz ciężej i czułem jakbym przechodził piekło. To był oczywisty wybór. Czuję się silny, szybki jak nigdy i wcale nie czuję jakbym ważył zbyt wiele. Mam jakieś 220 funtów i może jeszcze przybiorę. Nie widzę siebie z powrotem w średniej. Nie ma tam mojej przyszłości.

O samym pojedynku z Janem Błachowiczem, z którym zmierzy się 6 lipca na UFC 239 powiedział zadziwiająco niewiele. Tak, jakby czekało go jedynie jedno z wielu zadań do odkreślenia na liście obowiązków:

Jan jest twardy. Będę musiał tam wyjść i zrobić swoje. Planuję być większy, silniejszy, szybszy. Skupię się wyłącznie na tym co zamierzam zrobić. Mam solidną ekipę treningową. Nigdy nie czułem się lepiej, jem zdrowo, jem to co chcę. Nigdy nie dźwigałem tyle ciężarów co teraz i to robi efekty.

Podczas rozmowy odniósł się również do pozostałej części kategorii półciężkiej zahaczając o Anthony’ego Smitha, Alexandra Gustafssona i najwięcej o Corey’a Andersona, z którymi mógł się zmierzyć. Wszystko to miało go doprowadzić do jednego człowieka, który obecnie dzierży tytuł mistrzowski:

Jestem numerem 2 w kategorii średniej, jestem byłym mistrzem UFC i Strikeforce. Co takiego dokonał Corey Anderson, że odrzucił? Powinien był skorzystać z nadarzającej się okazji. Myśli, że zasłużył na wszystko bo wygrał kilka walk. Podobał mi się pomysł tego pojedynku, ale jest jak jest. Zgłaszali się do niego kilkukrotnie, odrzucił propozycję chyba z 5 razy. To byłaby dobra rozgrzewka przed Jonesem.

Podziel się ze znajomymi
  • 20
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x