02 Marzec 2019
1
foto.: ufc.com

Smutna wiadomość dotarła do nas z Londynu, gdzie miała miejsce 102 gala Cage Warriors. Marcin Wójcik podjął walkę za granica na odbudowanie, po porażce ze Scottem Askhamem i jednocześnie zaliczył pierwszy występ poza granicami kraju. Reprezentant GŁD Teamu zmierzył się z bardzo mocnym Litwinem Modestasem Bukauskasem (8-2)

Przebieg walki:

Od początku starcia Marcin nadawał mocne tempo pojedynku i po dwóch minutach obalił przeciwnika, gdzie przez następne dwie minuty kontrolował okopując z góry i próbował obijać leżącego rywala. Na minutę przed końcem rundy rywal wstał, a Marcin poszedł po obalenie, gdzie efektownie wyniósł Modestasa i rzucił nim o mate i tak przytrzymał go do końca rundy.

W drugiej rundzie Polak od początku ruszył do ataku, ale po kilku sekundach rywal wyprowadził boczne kopnięcie na korpus, po którym Marcin wziął głębszy oddech. Następnie Wójcik zaliczył obalenie po którym rywal się podniósł , a Marcin ponownie go sprowadził. Było widać że sprowadzenia dużo siły kosztowały naszego rodaka, ponieważ rywal wstał i zaczął mocno napierać zmęczonego Wójcika. Litwin wykonał obrotówkę na korpus i wiele kopnięć na tułów po czym Marcin się osunął na mate, a rywal go dobił kilkoma ciosami po czym sędzia przerwał starcie.