Podsumowanie Dragon Fight Night 5: „Dwie małe hale i jedna duża na ten rok.”

03 Marzec 2019
1

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń piątej edycji Dragon Fight Night 5 w Tłuszczu z organizatorami Emilem Piotrowskim i Bartoszem Basikiem. Na pierwszy ogień zamieszania pomiędzy czeczeńską i polską publicznością po walce wieczoru Michała Orkowskiego z Hazbim Edelbievem:

MMA jest emocjonującym sportem i to nie tylko dla zawodników. Na szczęście udało się szybko opanować sytuację. Nie po to się tutaj spotkaliśmy. Dosyć spokojny był narożnik po jednej i drugiej stronie. To kibice zaczęli nieodpowiednio się zachowywać, ale później się uspokoili.

W kwestii walki w ogóle się nie spodziewaliśmy takiego scenariusza. Michał wstał po duszeniu i chwilę mu zajęło zanim wrócił do siebie. Ale później bardzo celnie trafił Hazbiego i efekty było widać w oktagonie.

Interesujący był również przebieg rewanżowego starcia pomiędzy Rafałem Sępkowskim i Fryderykiem Dąbalem:

Dzisiaj rękę podniósł ku górze Rafał, walka bardzo krwawa. Ja się wtedy bałem, że sędzie może to przerwać, ale ostatecznie walka potoczyła się dalej. Z czego zbudowany jest błędnik Fryderyka? Ile razy by nie został trafiony, nawet go to nie wzruszyło. Chłopak z naprawdę twardą głową.

Jak każda szanująca się gala MMA, tak i piąta DFN nie przebiegła bez kłopotów z kartą walk. Na szczęście w porę udało się ugasić ogień:

Takiej sytuacji jeszcze nie mieliśmy nigdy. Nie wiem która organizacja taką sytuację miała, bo na dzień przed wykruszyły nam się 3 pojedynki. Bartek siedział cały dzień, organizował i 2 udało się uratować.

Piąta gala to oczywiście dobry moment, by zareklamować kolejną, szóstą:

Na ten rok mamy plan zrobić dwie małe hale i raz duża. W tamtym roku tez mieliśmy plan, aby przyśpieszyć. Mamy jednak swoje obowiązki, bo robimy to jeszcze hobbystyczne. Chciałbym zorganizować i 10 gal, ale musiałbym się temu w pełni poświęcić. Liczymy na progres. Z założenia robimy jedną galę w Tłuszczu, więc w tym roku już tutaj nie robimy.

Podziel się ze znajomymi
  • 24
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
moon Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
moon
Gość
moon
Offline

Duży plus za gale, niestety zawsze znajdzie sie kilku imbecyli którzy sie spompują i udają figo fago ale jebac ich. Ciekawy jestem następnych gal.