Poznajcie bliżej Polaków z wysp – Paweł THE POLISH EAGLE Polityło

23 Marzec 2019
0
Poznajcie bliżej Polaków z wysp – Paweł THE POLISH EAGLE Polityło
foto.: https://www.facebook.com/pawelpolitylomma/

Paweł Polityło (MMA: 3-1; KSW: 0-1) to polski zawodnik MMA, na co dzień mieszkający i trenujący w Dublinie. The Polish Eagle swoją przygodę ze sportami walki zaczynał jeszcze na terenie kraju, gdzie trenował zapasy wraz z obecnym mistrzem KSW kategorii lekkiej oraz piórkowej – Mateuszem Gamrotem (MMA: 15-0 1NC; KSW: 11-0 1 NC) w Bizonie Milcz. Obecnie urodzony 12 marca 1992 roku fighter trenuje w irlandzkim Fantom Gym & MMA Club Dublin wraz z innymi Polakami jak na przykład Konrad Iwanowski (MMA: 7-3; KSW: 0-1) czy Zbigniew Hermański (MMA: 2-2).

Polityło zadebiutował w mieszanych sztukach walki dosyć niespodziewanie, pochodzący z Wrocławia zawodnik dosłownie w ostatniej chwili wskoczył na kartę walk dublińskiej gali KSW w zastępstwie za Anzora Azhieva (MMA: 7-2 1NC; KSW: 6-2 1NC).  Mimo tego, że pierwotnie miał pojawić się na gali w roli kibica, postawił trudne warunki Antunowi Račiciowi (MMA: 22-8-1; KSW:0-1) przegrywając nieznacznie po trzech bardzo bliskich punktowo rundach przez niejednogłośną decyzję sędziów.

Po Porażce na KSW 40 Polski Orzeł powrócił z passą trzech zwycięstw z rzędu pokonując kolejno przez decyzje Dylana Sheehana (MMA: 2-4), Nathana Kelly’ego (MMA: 0-3) oraz Adama Caffrey’a (MMA: 3-3) na galach takich organizacji jak Cage Ring Championship oraz BAMMA. Wygrane te z pewnością przyczyniły się do powrotu młodego Polaka do klatki KSW.

Tym razem mieszkający na wyspach Polityło stanie przed szansą zdobycia pierwszego zwycięstwa w największej polskiej organizacji. Walka odbędzie się w limicie kategorii koguciej, w odróżnieniu do poprzedniego starcia, które odbyło się w wadze piórkowej, natomiast jego rywalem będzie walczący na swoim terenie Dawid Gralka (MMA: 6-2; KSW: 0-1). Łodzianin także jest po porażce w swoim debiucie dla KSW, w związku z czym możemy spodziewać się naprawdę interesującego starcia.

Walka Pawła odbędzie się już dzisiaj na KSW 47 o godzinie 19:00! Trzymamy kciuki i życzymy udanego występu.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o