UFC 235: Kamaru Usman jednogłośnie wyrwał pas Woodley’owi

03 marzec 2019
4
UFC 235: Kamaru Usman jednogłośnie wyrwał pas Woodley’owi
foto.: ufc.com

Długo oczekiwany pojedynek o pas wagi półśredniej, który miał zaskakujące zwroty akcji w kontekście wyboru pretendenta wreszcie miał swój finał na UFC 235. Okazało się, że Kamaru Usman nie kłamał i zmiana warty przy mistrzowskim pasie należącym od dawna do Tyrona Woodley’a była nieunikniona.

Runda 1.

Tyron zaczął zamaszystym sierpem. Kamaru poszedł do obalenia, a Woodley chwycił gilotynę. Pretendent wykorzystał moment, aby zadać sporo ciosów w parterze, ale żadne w okolice twarzy. Mistrz wspiął się po klatce, Kamaru kreatywnie trafił barkiem z klinczu i rozerwanie. Usman przyjął taktykę zadawania ciosu lub dwóch i natychmiast dąży do obalenia lub klinczu. I tak do końca pierwszej odsłony.

Runda 2.

Kamaru kontynuował przyjętą taktykę. Będąc w klinczu posłał piekielny łokieć na rozerwanie i trafił. Otworzyło mu to drogę do efektownego obalenia i dosiadu! Próba zepchnięcia bioder skończyła się dla niego bolesnym łokciem na twarz. Usman długo kontroluje i wreszcie odważył się wyprostować, by zadać kilka mocnych ciosów. Woodley krwawi z okolicy prawego łuku brwiowego. Usman sprytnie poszedł do trójkąta rękami w zamian otwierając sobie drogę do ciosów na odsłonięty korpus.

Runda 3.

Woodley zarzucił słynnym prawym, ale Kamaru tylko się uśmiechnął. Klincz i solidne żebro bicie kilkunastoma ciosami. Bark na twarz, kolano, bark, stomp i przerwanie akcji przez sędziego. Usman kontynuuje taktykę i frustruje mistrza. Sędzia znowu rozrywa, a Usman goni odwróconego Tyrona. Klincz, kolano, bark, stomp, schaby. Publiczność zaczyna gwizdać.

Runda 4.

Usman nadal swoje, a Tyron oddał pozycję nieudaną próbą gilotyny dosłownie zjeżdżając po spoconym rywalu. Kamaru długo kontroluje i nie daje oddechu Woodley’owi. Pretendent upokarza mistrza barkami pod siatką. Sędzia podniósł starcie ku niezadowoleniu Kamaru. Tyron szuka podbródkowych, ale potężne kolana z klinczu są silniejsze. Potężny grad od Kamaru, który chwieje Tyronem. Woodley nadal stoi, ale nie ma w sobie prawie nic. Usman też zdziwiony postawą i na chwilę stracił pomysł co dalej, a może po prostu nie ryzykuje niepotrzebnie.

Runda 5.

Mowa ciała jednego i drugiego narożnika mówi wszystko. Usman sprytnie spycha i znowu klinczuje. Mimo zapiętej głowy okopuje nogi Tyrona. Gdy ten zaciska uchwyt, Usman grzmotnął nim o glebę i półgarda. Woodley trzyma głowę, byle nie obrywać a Kamaru zyskuje cenne sekundy. Nie wychodzi nawet gdy ma szansę. Do samego końca Kamaru dominował z góry trzymając pozycję. Zerwał się jeszcze na kolano w kierunku splotu, a Woodley nawet nie próbował wstać. 50-44- 50-44, 50-45 nie pozostawia wątpliwości… #AndNew

Nowy mistrz Kamaru Usman w radosnych słowach skomentował swoje zwycięstwo trzymając przy sobie córeczkę podczas jej pierwszej wizyty na walce tatusia:

Joe, jak długo powtarzałeś u siebie w programie, że nie ma na mnie siły? Może nie jestem strikerem, zapaśnikiem ale gdy to miksuję, to jestem najlepszy na planecie ziemi. Joe, po pierwsze oddajmy cześć Tyronowi. Sporo ludzi w naszej branży jest nienawidzonych, a za chwilę Cię uwielbiają. Jeżeli mówić o najlepszych w półśredniej, Tyron zdecydowanie jest tym warty rozważenia tej pozycji.

Mamy w klubie tylu mistrzów. Zapaśników, trenera od uderzeń, jiu jitsu, mamy wszystko. Nie było tak naprawdę game planu. Mieliśmy to zrobić po prostu. Zanim pójdę, chcę powiedzieć że przychodzę z biedy w Nigerii i teraz muszę robić to dla córeczki. Tato tego dokonał. Dziękuję wszystkim.

Przegrany Tyron Woodley również skomentował:

Kamaru przyszedł i zrobił to. Był przygotowany, uderzał, obalał i kontrolował. Nie mam wymówek, bo byłem przygotowany. Chciałbym mieć możliwość zmierzenia się z nim i pokazania innego wystąpienia.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Saku
Saku
3 lat temu

Wywiad po walce, córeczka na rękach, miliony oglądają a ten rzuca kur%*$mi na prawo i na lewo. Brawo jasiu, MOPS pozdrawia chorom curke

Kalbar
Kalbar
3 lat temu

Też to zauważyłem Woodley nudziarz ale sobą w tej walce jakoś nie był.

Przemek
Przemek
3 lat temu

Czy tylko mi się tak wydaję czy inni też to zauważyli? Woodley nie był takiej tężyzny fizycznej jak w innych walkach? Był bardziej ulany? Nie zmienia to faktu ze Usman jak robot do przodu ciągle ciosy. Trochę zabrakło chyba chłodnej głowy jak Tyrona bił pod siatką by się to skończyło przed czasem. Słaba forma Woodley spotkała się z idealna formą Usmana.

Kostuch
Kostuch
Reply to  Przemek
3 lat temu

Tez wlasnie zauwazylem ze łudlej tak jakby z bebzonem wylanym i mniej umiesniony niz zawsze. Tak jakby juz mu sie.nie chcialo. Stracił ogien ktory mial zdobywajac pas. Teraz kolejny nudziarz na.jego miejsce.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x