Walka na gołe pięści brutalna? MMA i boks są bardziej szkodliwe wg Artema Lobova

11 Kwiecień 2019
1
Walka na gołe pięści brutalna? MMA i boks są bardziej szkodliwe wg Artema Lobova

W poniedziałkowym programie na ESPN, Artem  Lobov podsumował brutalne, pięciorundowe Bare Knuckle FC na gołe pięści, chwaląc jednocześnie byłego rywala Jasona Knighta:

To twardy facet, ma mój szacunek do końca życia. Kocham wszystkie walki. Powaliłem go ciosami go jakieś 4 razy i byłem lekko zaskoczony, że wytrwał. Popełniłem wtedy klasyczny błąd i zacząłem uderzać z całej siły. Ciosy są wówczas wolniejsze i do tego wyciągają energię. Myślałem, że moje ręce były w kawałkach. Były jedynie spuchnięte i pokryte krwią. Wybiłem mu cztery zęby i ugryzł mnie nie celowo, po prostu zęby odbiły się na mojej pięści. Tą pięścią zamkniemy usta wszystkim. Dajcie mi tylko plaster i mogę walczyć dalej.

Choć fizycznie do dzisiaj wygląda przerażająco, „Rosyjski młot” twierdzi, że ma się dobrze i nie czuje żadnego bólu. Wręcz czuje się lepiej niż po niejednej walce w formule mieszanej, którą uważa za bardziej szkodliwą dla zdrowia:

Tak, widzę bardzo dobrze. Założyli mi jakieś 30 szwów. To pewnie najwięcej w mojej karierze, ale w kontekście uszkodzeń po walce, w MMA miałem bardziej poważne kontuzje. Nie czuję żadnego bólu. To tylko kilka rozcięć, mam obity nos i dlatego mam podpuchnięte oczy. Moje ręce są całe i nie mogę się doczekać kiedy trafią Malignaggiego.

Ludzie tego nie rozumieją i właśnie dlatego w boksie amatorskim zrezygnowali z ochraniaczy na głowę. Wygląda to gorzej, bo nie mam ochraniaczy. Ale jest bezpieczniejsze jeżeli wziąć pod uwagę uszkodzenia mózgu i dlatego w boksie pozbyli się kasków. Do tego zauważyć, że walczyłem tylko przez 10 minut. W boksie walczą 36, w MMA 25. Do tego przyjmujesz kopnięcia i kolana na głowę. Dlatego jest to bardziej bezpieczne niż MMA i boks zawodowy.

Jednocześnie rozpoczął, a właściwie kontynuował rozpoczętą przez Paula Milignaggi promocję wspólnego pojedynku ustalonego na czerwiec:

Chciałem z nim walczyć na ringu, bo to tam wychodzi kto jest prawdziwym mężczyzną, a kto nim nie jest. Gdy się do niego zbliżyłem Paulie mówił, że zrobimy to bez rękoczynów. Byłem tam całkowicie sam, ciekawe czy on by przyjechał do Irlandii lub do Moskwy samemu? Miał być później na gali, ale ta cipka nawet nie przyszła. Bał się, że będę z całym teamem. Zapłacili mu, żeby przyszedł ale nawet go nie było.

Gdyby miał wybór dawno odszedłby ze sportu, ale jest spłukany, wrócił z LA do rodziców w Nowym Jorku i tyle, dlatego wraca. On tego nie chce, a ja to kocham. Jeżeli się zjawi, a mam taką nadzieję, zniszczę go.

Jego kolejny rywal oczywiście nie zostawił walki bez komentarza, odpowiadając na Tweet klubowego kolegi Artema – Conora McGregora:

Po pierwsze, nic nie musi być dodawane bo ja już go zdzieliłem z otwartej. Musze jednak przyznać, że Artem ma jaja których Ty Conorze nigdy nie miałeś. Do zobaczenia w czerwcu.

Artem miał dla niego krótką wiadomość:

Mam nadzieję, że ostatecznie się pokaże. Wszyscy wiemy, że on potrafi gadać ale czy potrafi walczyć? Proszę, po prostu bądź na walce. Ja nigdy w życiu nie wycofałem się z pojedynku. Te rany to dla mnie nic. Granitowa szczęka, urodzony w Rosji, wytrenowany w Irlandii. Już takich nie robią. Wiem jedynie, że znokautowanie tego gościa będzie cudownie smakowało. Wiem, że to mu nie zamknie ust, ale chociaż na kilka tygodni zamilknie, gdy złamię mu szczękę.

Podziel się ze znajomymi
  • 19
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Nandi L Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nandi L
Gość
Nandi L
Offline

Łukasz Parobiec będzie walczyć na gołe pięści Szacunek dla gościa bo bierze walki nie kalkuluje Wojownik z krwi i kości