Zorczykowski vs Rutkowski o pas w zastępstwie niedoszłej walki Haratyka na Babilon MMA 8

23 kwiecień 2019
0
Zorczykowski vs Rutkowski o pas w zastępstwie niedoszłej walki Haratyka na Babilon MMA 8

Spory wstrząs ostatnich dnia na polskiej scenie, gdy najpierw okazało się, że Tomasz Babiloński przenosi datę ósmej gali i łączy ją ze swoim bokserskim wydarzeniem, w wyniku czego z walki o pas wycofał się Rafał Haratyk. Oficjalne stanowisko teamu to nielubiany wśród zawodników „klatkoring zamiast oktagonu”. Tym samym, rozpoczęły się poszukiwania zastępstwa, a te właśnie zostały odnalezione.

Wg oficjalnego komunikatu nowymi pretendentami będą Daniel Rutkowski (7-2) i Damian Zorczykowski (6-3), którzy z powodzeniem tworzą podwaliny pod mocną kategorię piórkową. Pierwszy z wymienionych konsekwentnie wygrywa swoje pojedynki od 2016, zbierając siedem zwycięstw z rzędu. W styczniu „Rutek” udowodnił bezproblemowym zwycięstwem z Łukaszem Rajewskim, że jest gotowy na każdego w krajowej dywizji 66 kg. W Babilonie ma już trzy wygrane:

Doceniam krajowych rywali i zawsze zaznaczam, że na jednej gali można wygrać z teoretycznie najlepszym Polakiem w danej wadze, a na następnej przegrać z kim wydawałoby się dużo słabszym. MMA ma to do siebie, że dyspozycja dnia jest bardzo ważna. Staram się na co dzień skupiać na tym, aby eliminować błędy i aby poprawiać się w każdej płaszczyźnie. Nie ukrywam, że spoglądam na walki najlepszych rodaków czyli Marcina Wrzoska i Romana Szymańskiego. Staram się przybliżać do ich poziomu, a może kiedyś uda się spotkać w bezpośrednich starciach.

Jego kolejny oponent również ma trzy zwycięstwa w Babilonie i jedną przegraną po której zdołał się szybko podnieść. Wydaje się solidnym zastępstwem do pasa, gdyby nie skaza z lutego, gdzie pojechał na nieudany podbój Austrii. W tak napiętym harmonogramie organizacyjnym, jego kandydatura ma jednak jak największy sens tym bardziej, że mówimy o młodej organizacji tworzącej dopiero swoje struktury w przyśpieszonym tempie:

Nigdy nie spotkaliśmy się na macie, poza tym ja dość szybko skończyłem przygodę z zapasami mając w dorobku wicemistrzostwo Polski kadetów i juniorów. Rutkowski osiągnął znacznie więcej, był mistrzem kraju seniorów, ale w MMA nie będą decydowały dawne tytuły z zapasów. Na pewno mój rywal jest faworytem, mam do niego szacunek za to czego w krótkim czasie dokonał i kogo pokonał w mieszanych sztukach. Cieszę się z możliwości rywalizowania z zawodnikiem klasy Daniela Rutkowskiego, ale wierzę też, że mogę z nim wygrać. Inaczej nie wybierałbym się do Pruszkowa.

Na Zorczykowskiego czeka jednak podwójna walka, bo mniej więcej w terminie gali wraz z żoną spodziewają się drugiego dziecka. Zobaczymy czy na te 3 rundy uda mu się rozdzielić sprawy prywatne od zawodowych.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x