Jon Jones: „Największe szanse na przegraną mam z Cormierem.”

14 Maj 2019
5
Jon Jones: „Największe szanse na przegraną mam z Cormierem.”
foto.: forbes.com

Pamiętacie niedawne wyznanie Daniela Cormiera, który zmienił zdanie i przyznał, że możliwość rewanżu i ewentualnej wygranej z Jonem Jonesem jest „dla niego wszystkim”? Wydawało się, że jego oprawca szybko zareaguje na tę wypowiedź, otóż nie. Zrobił to tak jakby dopiero po dłuższym czasie w oficjalnym wywiadzie dla brytyjskiego BT Sport i trzeba przyznać, że umiejętnie podkręcił zainteresowanie tematem trzeciego pojedynku:

Jestem realistą. Daniel Cormier jest wyjątkowym sportowcem, ale każdy może zostać pokonany. Uważam, że moje największe szanse na przegrane są właśnie w starciu z gościem takim jak Cormier. On może mieć przewagę w mocy. Póki co bez problemu robię limit półciężkiej i dlatego nie ma sensu iść w górę do kogoś, kto technicznie jest na Twoim poziomie i jeszcze dać mu szansę przewagi gabarytów. Nie zrobię tego. Wiem, że moi fani nie chcą tego słyszeć, ale ja po prostu jestem realistą. Poza tym mam szacunek do umiejętności Daniela.

W kwestii drugiego pojedynku DC ze Stipe Miocicem na UFC 241, Jon miał żadnych wątpliwości iż będzie ciekawiej, ale rezultat pozostanie ten sam:

Myślę, że Stipe pokaże się z lepszej strony, ale twierdzę iż Cormier wygra ponownie. On jest niebywałym fighterem. Jego elastyczność i szybkość w stosunku do jego gabarytów po prostu nie mają logiki. Nawet jego wytrzymałość do sposobu w jaki jest zbudowany. Jest naprawdę kimś specjalnym. Większość by go nie pokonała. Jedyny sposób to złapać go na coś i znokautować. Stipe ma moc żeby to zrobić, ale czy będzie potrafił? Szczerze to DC będzie sprytny i znajdzie sposób, żeby go pokonać. I wtedy odejdzie na emeryturę… ewentualnie będziemy musieli zrobić to w ciężkiej, bo on przyznał, że przecież nigdy nie wróci do kategorii 205 lbs. To by wymagało od niego mnóstwo odwagi, a ja wątpię żeby się na to porwał.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Primo
Primo
1 rok temu

Czyli promocja rozpoczeta…

Zawodnik32
Zawodnik32
1 rok temu

Największe szanse na przegraną ma gdy podczas walki złapie jakąś kontuzje. Innego zagrożenia jak na razie nie widzę.

moon
moon
1 rok temu
Reply to  Zawodnik32

Faktycznie, zawału lub wylewu moze dostać.

moon
moon
1 rok temu

Największe ma z samym sobą.