Mistrzyni Marta Waliczek liczy, że zwycięstwo z Dyskekovą mocno przybliżyło ją do UFC

09 Maj 2019
4

Obecny rok rozpoczął się bardzo dobrze dla bielskiego Daas Berserkers Team Bielsko Biała, wyliczając choćby kwietniowe zwycięstwo Marty Waliczek w Rosji, która w rewelacyjnym stylu obroniła pas Battle on Volga. Utalentowana Polka liczy, że jednogłośna dominacja nad Zairą Dyskekovą może ją mocno przybliżyć do upragnionego celu jakim jest angaż w UFC:

Rywalka była ważna, bo była przede wszystkim doświadczona w oktagonie. Miała więcej pojedynków ode mnie. Z trenerem mieliśmy świadomość, że to nie była przypadkowa dziewczyna, na naprawdę wysokim poziomie umiejętności, zwłaszcza w parterze. Z tego co wiem, to jedną nogą była w UFC. Mam nadzieję, że trochę jej tego (zainteresowania) skradłam. Dobrze mi się walczyło, ale to jest efekt dobrych przygotowań. Moich, trenera i chłopaków z klubu. Proces przygotowań był długi i bardzo intensywny. Kluczem było tak oscylować siłę i wytrzymałość, żeby psychicznie udźwignąć ten spokój i skupienie. To była jedna z lepszych, jeżeli nie najlepsza walka w mojej karierze. Czułam się kapitalnie, a po 3 rundach miałam jeszcze siły na więcej. Od początku do końca realizowaliśmy plan. Jest kilka rzeczy na które chciałabym oczywiście zwrócić uwagę przy kolejnych treningach.

2019 wreszcie zapowiada się dla Marty dobrze, bo już 29 czerwca czeka ją kolejne wyzwanie w rodzinnym Bielsku Białej. To właśnie tam nasza rozmówczyni będzie główną atrakcją gali Celtic Gladiator. Z kim przyjdzie jej się zmierzyć? To się jeszcze okaże, bo propozycję są dwie: z Czech i Finlandii:

Nic nie dzieje się z przypadku i będzie co ma być. Wszystkie siły, umiejętności oraz serce zostawię tego dnia w oktagonie. Nie ukrywam, że chciałabym wystartować w 57 kg, bo to byłą docelowa kategoria. Do tej pory startowałam w wyższej, ale to dlatego że przeciwniczek nie było. Docelowo 57 kg i taki mam zamiar. Z tą dziewczyną, która zdecyduje się walczyć, to z tą będziemy walczyć.

Zawsze mierzymy wysoko w najwyższe organizacje, chcemy walczyć z najlepszymi. i w tym kierunku idziemy.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
W.MrozowskiZawodnik32 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zawodnik32
Gość
Zawodnik32
Offline

Fajnie by zobaczyć Martę w UFC. W Polsce mało ludzi ja kojarzy, bo bije się za granicą. Poza tym Marta fajna babka jako fighterka i KObitka : )

Zawodnik32
Gość
Zawodnik32
Offline

To dej no kontakt do Pani Marty 😀