Artem Lobov jednogłośnie odesłał Malignaggiego gołymi pięściami z powrotem na emeryturę

23 czerwiec 2019
0
Artem Lobov jednogłośnie odesłał Malignaggiego gołymi pięściami z powrotem na emeryturę
foto.: fite.tv

Jeden z największych pojedynków tego wieczoru, który nie odbył się ani w MMA, ani w typowo bokserskiej formule, lecz w walce na gołe pięści już za nami. Po pięciu rundach walki wieczoru Bare Knuckle FC 6, Artem Lobov okazał się jednogłośnie lepszy od Paula Malignaggi. Po wszystkim Amerykanin zapowiedział, że jest niezadowolony z wyniku, więc nie ma dla niego sensu, żeby dalej kontynuował swoją przygodę ze sportami walki.

Runda 1.

Artem zaatakował pierwszy, walka szybko przeszła w klincz. Widać w tym wszystkim bezradność boksera i jednocześnie emocje po obu stronach. Lobov posyła mocne cepy przeszywające powietrze. Kolejne były już skontrowane przez Pauliego. Do końca rundy nie wydarzyło się nic konkretnego.

Runda 2.

Artem rozpoczął mocno, Paul trafił prostym. Lobov rozciął Amerykanina po prawym okiem, który dobrze operuje lewym prostym. I kolejne czyste trafienie z jego strony. Artem zamęcza oponenta klinczem. w który wszedł tak jakby wchodził w nogi.

Runda 3.

Dobry prosty Paula po zmyłce, Artem poślizgnął pokazując, że to przypadek. Artem trafił na korpus i napiera. Russian Hammer robi wszystko, żeby zmniejszyć dystans z tej przewagi zasięgu dla Malignaggiego. Lobov ma opuchniętą okolicę oczu i nosa.

Runda 4.

Czas najwyższy na brudny boks od Artema i aż dziw bierze, że tak późno. Seria ciosów na przemian z klinczem rozcięła Paula jeszcze mocniej. Tempo walki rośnie, a ta odsłona zdecydowanie należy do Lobova. Czwarta runda zakończyła się hmm… piątką po obu stronach.

Runda 5.

Ostatnia odsłona rozpoczęta piątką. Lobov napiera mocnymi cepami. Obaj trafiają ciosami bez większego impetu, jakby będąc poza zasięgiem. Zdecydowany niedosyt po tak mocnym napompowaniu pojedynku.

Sędziowie punktowali 48-47, 48-47, 48-47 na korzyść Artema Lobova.

Jestem pierwszym Irlandczykiem, który zdobył takie zwycięstwo w walce na gołe pięści i to jest mój cel. To był pojedynek pełen emocji. Walczyłem bardziej opierając się na tylnej nodze, ale wciąż wywierałem presję. Będąc w ringu z profesjonalnym bokserem po raz pierwszy, który radził sobie dobrze. Walczyliśmy bez rękawic, ale ostatecznie zwycięstwo przypadło po naszej stronie. Jest wielu ludzi, którzy dużo mówią i nie potwierdzają tego w pojedynku. Paulie to zrobił, kończymy ten etap nienawiści i idziemy naprzód.

Przegrany Malignaggi jasno dał z kolei odczuć, że stracona szansa może się więcej nie powtórzyć:

Wciąż chyba wyglądam dobrze? Szczerze to chyba przyjąłem może 1 dobry cios, trochę klinczu i to w sumie wszystko. Byłem pewny, dobrze rozpracowywałem go ciosami. Nawet złamałem rękę, bo poznaję ten ból. Trafiałem go dobrze prostymi, bo konsekwentnie na nie wchodził. Nie trafił mnie na wejściu, lecz przyjmował. Być może tak miało być. Wiele osób powtarzało mi, żebym tego nie robił. Uważam jednak ten sport za bardzo fajny i musiałem. Mam 38 lat a to zbyt wiele, by prowadzić kampanię do kolejnych pojedynków mają przegraną. Nie wiem co powiedzieć na temat samej decyzji. Gdybym wygrał, to było dobre na powrót. W tym przypadku kończę z tym. Ci sędziowie nie sędziują tu takich pojedynków i mogą się nie znać. To ja napierałem i nawet tak jak mówiłem, uszkodziłem sobie podczas próby swoją rękę. Przepraszam swoich fanów, że nie wygrałem.

Walkę możecie oglądać dzięki Fite TV.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x